150
Spegel med trymå, 1900-tal
Final bid800 SEK
Spegel Gustafs "Eden"
Final bid500 SEK
Spegel med belysning, 1970-1980 tal
Final bid75 SEK
Teresa Lewandowska blandteknik "Till dig Herre vänder jag mig" signerad 1977
Final bid50 SEK
154
Akvarell "Stadsmotiv" osignerad
Final bid75 SEK
Hubert Karlsson olja på duk, signerad
Final bid125 SEK
Taklampa mässing, 1960-1970 tal
Final bid350 SEK
Lars Matson gouache, signerad -61
Final bid125 SEK
Coster olja på duk "Landskap Holland" signerad
Final bid125 SEK
Ann-Liz Sehl blandteknik "Båt i solnedgång" signerad
Leif Eriksson olja på duk "Funäsdalen" signerad 1972
Final bid500 SEK
Edith Hjulström olja på duk, signerad -62
Final bid600 SEK
Parti vaser & skålar
Final bid75 SEK
Parti diverse
Champagneglas, 12 stycken, 1930-1940 tal
Final bid125 SEK
Hermann Talvik teckning, signerad
Final bid150 SEK
Grogglas, 10 stycken, 1930-1940 tal
Final bid150 SEK
Ölglas, 6 stycken
Final bid100 SEK
Edith Hjulström olja på pannå "Stilleben" signerad -57
Final bid175 SEK
Träkorg 1900-tal
Final bid50 SEK
Ölglas, 11 stycken
Final bid75 SEK
Glasuppsättning, 31 delar, 1930-1940 tal
Final bid100 SEK
Janos Vaszary (1867-1939) häfte med lösa blad
Final bid250 SEK
Olja på pannå, 1900-tal
Final bid150 SEK
Olja på pannå, signerad Lon 1956
Final bid50 SEK
Tavelram förgylld
Final bid125 SEK
Figurin, Athena konstgjuteri
Rolf Lidberg trollfamilj, no: 3550/9000
Final bid300 SEK
Figurin porslin "Hund"
Final bid75 SEK
Figurin porslin "Pojke" made in Italy
Final bid50 SEK
Lampfot alabaster "Hästhuvud" made in Italy
Final bid400 SEK
Brickor, med mera
Final bid125 SEK
Spegel s.k solspegel, 1900-talets senare del
Final bid300 SEK
Speglar 1 par, Gustaviansk stil, moderna
Final bid275 SEK
Bordslampor-fönsterlampor 1 par, moderna
Final bid275 SEK
Bordsur + kandelabrar 1 par, moderna
Final bid275 SEK
Bordslampa-fönsterlampa mässing, 1950-1960 tal
Final bid100 SEK
Blomkrukor terrakotta, 1 par
Final bid600 SEK
Urnor 1 par, moderna
Final bid50 SEK
Värmefläkt/brasa
Final bid300 SEK
Affärskaffekvarn gjutjärn, England, 1900-talets första hälft
Final bid1,100 SEK
Broderad tavla
Final bid50 SEK
Tavla-tryck 1900-tal
Final bid175 SEK
Flipperspel Williams "Beat the clock" 1960-tal
Final bid4,000 SEK
Telefonkiosk
Final bid17,000 SEK
Anna-Lisa Persson olja på duk, signerad
Final bid250 SEK
Oljetryck "Hästar"
Final bid450 SEK
Väggur s.k guldpendyl, 1900-tal
Final bid150 SEK