- Konst & SkulpturerRensa filter
Tavla-tryck "Mor och dotter" sekelskiftet
Slutpris125 SEK
Olja på pannå okänd konstnär, signerad
Slutpris600 SEK
Tavla-tryck "Ängel med flicka" sekelskiftet
SlutprisInga bud
Tavla-tryck "Ängel med barn i vagn" sekelskiftet
SlutprisInga bud
Affischer 2 stycken, New York & London
Slutpris50 SEK
Figurin gips, 1900-tal
SlutprisInga bud
Figurin gips "Vår" 1900-tal
Slutpris175 SEK
Figurin gips, 1930-1940 tal
Slutpris125 SEK
Mari Simmulson Uppsala Ekeby "uggla" keramik
Slutpris250 SEK
Lisa Larson Gustavsberg "Gunnar Sträng"
Slutpris350 SEK
Väggrelief keramik, Design C. Stenshammar
SlutprisInga bud
Lisa Larson Gustavsberg "Stjärngosse" & "Duva"
Slutpris275 SEK
Reliefer gips, Afrikanska motiv, 3 stycken
SlutprisInga bud
Barbro Wahlqvist Iggesund, figurin keramik, signerad BaWa -93
Slutpris75 SEK
Göran Andersson Uppsala Ekeby "Myskoxe"
Slutpris150 SEK
Olof Nilsson olja på pannå, signerad
Slutpris275 SEK
Slutpris225 SEK
Jompa Ljungström skulptur "Huvud" signerad 1972
Slutpris200 SEK
413
Broderad tavla "Hembygdsdräkter"
Slutpris75 SEK
414
Broderad tavla
Slutpris175 SEK
Olja på duk okänd konstnär, signerad
Slutpris700 SEK
S. Valentin olja på duk, signerad
Slutpris50 SEK
Johanna Charlotta Lundberg olja på duk, 1800-tal
Slutpris1 500 SEK
C.J Öfverbeck olja på duk, signerad
Slutpris100 SEK
Väggrelief Jie, signerad Ingegerd
Slutpris50 SEK
Staffan Östlund färglitografi, signerad
Slutpris50 SEK
Gunnar Nerlund oljor på pannå, 5 stycken, signerade
Slutpris50 SEK
Kistebrev, A. Köhler Malmö, no: 37
Slutpris75 SEK
Slutpris50 SEK
Eric Mårtensson kolteckning "Vår" signerad 1939
Slutpris50 SEK
Karta-tryck
Slutpris75 SEK
G. Nerlund olja på pannå, signerad
SlutprisInga bud
Severin olja på duk, signerad
Slutpris50 SEK
528
Figuriner "Lejon" 1 par, keramik, 1800-1900 tal
Slutpris100 SEK
608
Rolf Lidberg troll, 2 stycken
Slutpris200 SEK
610
Snidade träfiguriner, 2 stycken
SlutprisInga bud
613
Snidade träfiguriner, 3 stycken
Slutpris200 SEK
621
Trärelief signerad J.B 93
Slutpris50 SEK
646
Figurin gips
Slutpris50 SEK
649
SlutprisInga bud
650
SlutprisInga bud
651
Tavlor-tryck, 2 stycken
SlutprisInga bud
643
Väggbonad Hälsingland, 1900-tal
Slutpris300 SEK
653
Vicke Lindstrand "Elefant" keramik
Slutpris450 SEK
690
Figurin-sparbössa porslin, Made in Japan
Slutpris75 SEK
694
Per Nilsson-Öst 1918-2012, trärelief "Speleman" signerad
Slutpris5 800 SEK
718
Jie Gantofta väggrelief keramik
Slutpris50 SEK
732
Lennart Norman färglitografi, signerad -81
Slutpris50 SEK