Fraktpriserna visas för tillfället inte i objektets beskrivning. För frakt, vänligen begär prisuppgift av oss via mail. Detta kan göras både före och efter auktionens avslut.
- SamlarföremålRensa filter
Träskedar Alfta Hälsingland, 1800-1900 tal
Slutpris50 SEK
Kompasser, 2 stycken
Slutpris125 SEK
Ryska pinglor, 3 stycken
SlutprisInga bud
Byaklubba-snöplogsklubba Alfta Hälsingland, 1907
Slutpris50 SEK
112
NilsJohan "Sally" retroburkar, 2 stycken
Slutpris75 SEK
129
Dubbelkniv Finland
Slutpris300 SEK
123
Plåtskylt "Viskafors galoscher" 1900-tal
Slutpris350 SEK
130
Kniv Marttiini
Slutpris700 SEK
Skultuna skyddsängel
Slutpris275 SEK
Parti sparbössor
Slutpris75 SEK
Plåtburk "Prima saltströmming från Stockholms läns skärgård" 1920-1930 tal
Slutpris225 SEK
Dalahäst 1900-tal
Slutpris400 SEK
526
Skäktkniv, signerad K.S -83
Slutpris75 SEK
553
Stig Lindberg "Skotten" sparbössor, 2 stycken
Slutpris75 SEK
557
Dalahästar 4 stycken, 1900-tal
Slutpris250 SEK
558
Dalahästar 3 stycken, 1900-tal
Slutpris150 SEK
562
Ulrica Hydman Vallien ägg & Lasse Åberg ägg "Junior II"
Slutpris75 SEK
568
Kobratelefon 1960-1970 tal
Slutpris150 SEK
625
Slidkniv
Slutpris225 SEK
721
Räknemaskin Original-Odhner
Slutpris50 SEK
782
Parti diverse vykort, ca 100 stycken
Slutpris225 SEK
799
Asiatiska trämasker, 3 stycken
Slutpris275 SEK
805
Klädhängare 8 stycken, 1970-1980 tal
Slutpris550 SEK
811
Dalahästar, 4 stycken
Slutpris300 SEK
850
Jakttrofé älghorn, 12 taggar
Slutpris300 SEK
863
Afrikanska masker & trumma, Gambia
SlutprisInga bud
864
Afrikanska dekorationer, 1 par & figurin, Gambia
SlutprisInga bud
865
Indisk figurin
Slutpris125 SEK
885
Parti diverse frimärken
Slutpris50 SEK
887
Parti serietidningar
Slutpris200 SEK
925
Slidkniv
Slutpris175 SEK
929
Alphackor turistföremål Schweiz, 4 stycken
Slutpris175 SEK