Månadsauktion 2024-11-24

Visning Torsdag 21 November. 10:00-18:00.

Visning Lördag 23 November. 10:00-14:00.

Visning Söndag 24 November. 10:00-12:00.

Månadsauktion 2024-11-24
Inkludera avslutade föremål
3d 1h
Emil Lindgren olja på duk, signerad Grisslehamn 1923
Aktuellt bud600 SEK
3d 1h
Aktuellt bud1 500 SEK
3d 1h
Albert Blombergsson bröllopstavla, daterad 1852
Aktuellt bud1 600 SEK
3d 1h
Skolplansch, kopia efter Olle Hjortzberg
115
Startbud100 SEK
3d 1h
Tryck "Kungligt motiv" sekelskiftet
117
Aktuellt bud100 SEK
3d 1h
Anders Olsson tryck "Tomtar på hal is"
Aktuellt bud125 SEK
3d 1h
Lennart Sand litografier, 3 stycken
Aktuellt bud100 SEK
3d 1h
Roland K Nilsson färglitografi, signerad
Startbud100 SEK
3d 1h
Kjell Lönnå färglitografi, signerad
Startbud100 SEK
3d 1h
Startbud100 SEK
3d 1h
Evy Låås färglitografi provtryck, signerad
Startbud100 SEK
3d 1h
Anders Fogelin litografi, signerad
Startbud100 SEK
3d 2h
P Engström olja på pannå, signerad 1906
Startbud100 SEK
3d 2h
Figurin konstmassa "Milos Venus"
Aktuellt bud100 SEK
3d 2h
Ego figurin "Bisonoxe" stengods, signerad
Startbud100 SEK
3d 2h
Anders Olsson bonader-tryck, Julmotiv, 4 stycken
Startbud100 SEK
3d 2h
Anders Olsson bonader-tryck, Julmotiv, 8 stycken
Startbud100 SEK
3d 2h
Startbud100 SEK
3d 2h
Anders Olsson originalmålning "Papegoja" signerad
Aktuellt bud850 SEK
3d 2h
Olov Nilsson olja på pannå "Graninge" signerad
Aktuellt bud100 SEK
3d 2h
Lars Gynning olja på duk, signerad
Aktuellt bud250 SEK
3d 2h
Dioramatavla "Skonare" 1800-1900 tal
Aktuellt bud275 SEK
3d 2h
Pär Ljusberg batiktavla, signerad
Startbud100 SEK
3d 2h
K-son akvarell, signerad 1956
K-son akvarell, signerad 1956
Aktuellt bud100 SEK
3d 2h
Mona Söderberg färglitografi, signerad -77
Startbud100 SEK
3d 2h
Komposition "Hälsingebock" signerad K. Persson
Startbud100 SEK
3d 2h
Harald Sandberg akvarell, signerad -56
Startbud100 SEK
3d 2h
Björg Bendiksen-Román träsnitt, signerad
Startbud100 SEK
3d 2h
Hilding Jansson akvarell, signerad 1964
Startbud100 SEK
3d 2h
Uppsala Ekeby väggrelief + väggrelief no: 6062, signerad WH
Aktuellt bud100 SEK
3d 2h
Mårten Andersson färglitografi "Triptyk" motiv ur Bruddansen, signerad
Aktuellt bud2 000 SEK
3d 2h
Luke Raffin tryck "Majestic pair" signerad
Startbud100 SEK
3d 2h
Måns Heidvall färglitografi, signerad
Startbud100 SEK
3d 2h
Startbud100 SEK
3d 2h
Startbud100 SEK
3d 2h
Lars Norrman färglitografi, signerad
Aktuellt bud100 SEK
3d 2h
Aktuellt bud100 SEK
3d 2h
Kristina Olsson akvarell, signerad -85
Startbud100 SEK
3d 2h
Leif Svensson akvarell "Vattenspegling, Bohuslän" signerad
Startbud100 SEK
3d 2h
Kärsti Hallström akvarell "Rättvik, efter ovädret" signerad -87
Startbud100 SEK
3d 2h
Kärsti Hallström akvarell "Vinterbjörk Rättvik" signerad -86
Startbud100 SEK
3d 2h
Sven Rydén akvarell, signerad
Sven Rydén akvarell, signerad
Startbud100 SEK
3d 2h
Fritiof Strandberg blyertsteckning, signerad 1939
Aktuellt bud200 SEK
3d 2h
Olle Lindgren olja på pannå, signerad OL
Startbud100 SEK
3d 2h
Aktuellt bud200 SEK
3d 2h
F. Åkerberg akvarell, signerad
Startbud100 SEK
3d 2h
Ulrika Wallin färglitografi "Marina Grande" signerad 1957
Startbud100 SEK
3d 2h
Åke Holm litografier, 6 stycken, signerade
Startbud100 SEK