Månadsauktion 2024-11-24
Visning Torsdag 21 November. 10:00-18:00.
Visning Lördag 23 November. 10:00-14:00.
Visning Söndag 24 November. 10:00-12:00.
- Konst & SkulpturerRensa filter
Emil Lindgren olja på duk, signerad Grisslehamn 1923
Aktuellt bud600 SEK
Aktuellt bud1 500 SEK
Albert Blombergsson bröllopstavla, daterad 1852
Aktuellt bud1 600 SEK
115
Skolplansch, kopia efter Olle Hjortzberg
Startbud100 SEK
117
Tryck "Kungligt motiv" sekelskiftet
Aktuellt bud100 SEK
Anders Olsson tryck "Tomtar på hal is"
Aktuellt bud125 SEK
Lennart Sand litografier, 3 stycken
Aktuellt bud100 SEK
Roland K Nilsson färglitografi, signerad
Startbud100 SEK
Kjell Lönnå färglitografi, signerad
Startbud100 SEK
Startbud100 SEK
Evy Låås färglitografi provtryck, signerad
Startbud100 SEK
Anders Fogelin litografi, signerad
Startbud100 SEK
P Engström olja på pannå, signerad 1906
Startbud100 SEK
Figurin konstmassa "Milos Venus"
Aktuellt bud100 SEK
Ego figurin "Bisonoxe" stengods, signerad
Startbud100 SEK
Anders Olsson bonader-tryck, Julmotiv, 4 stycken
Startbud100 SEK
Anders Olsson bonader-tryck, Julmotiv, 8 stycken
Startbud100 SEK
Startbud100 SEK
Anders Olsson originalmålning "Papegoja" signerad
Aktuellt bud850 SEK
Olov Nilsson olja på pannå "Graninge" signerad
Aktuellt bud100 SEK
Lars Gynning olja på duk, signerad
Aktuellt bud250 SEK
Dioramatavla "Skonare" 1800-1900 tal
Aktuellt bud275 SEK
Pär Ljusberg batiktavla, signerad
Startbud100 SEK
K-son akvarell, signerad 1956
Aktuellt bud100 SEK
Mona Söderberg färglitografi, signerad -77
Startbud100 SEK
Komposition "Hälsingebock" signerad K. Persson
Startbud100 SEK
Harald Sandberg akvarell, signerad -56
Startbud100 SEK
Björg Bendiksen-Román träsnitt, signerad
Startbud100 SEK
Hilding Jansson akvarell, signerad 1964
Startbud100 SEK
Uppsala Ekeby väggrelief + väggrelief no: 6062, signerad WH
Aktuellt bud100 SEK
Mårten Andersson färglitografi "Triptyk" motiv ur Bruddansen, signerad
Aktuellt bud2 000 SEK
Luke Raffin tryck "Majestic pair" signerad
Startbud100 SEK
Måns Heidvall färglitografi, signerad
Startbud100 SEK
Startbud100 SEK
Startbud100 SEK
Lars Norrman färglitografi, signerad
Aktuellt bud100 SEK
Aktuellt bud100 SEK
Kristina Olsson akvarell, signerad -85
Startbud100 SEK
Leif Svensson akvarell "Vattenspegling, Bohuslän" signerad
Startbud100 SEK
Kärsti Hallström akvarell "Rättvik, efter ovädret" signerad -87
Startbud100 SEK
Kärsti Hallström akvarell "Vinterbjörk Rättvik" signerad -86
Startbud100 SEK
Sven Rydén akvarell, signerad
Startbud100 SEK
Fritiof Strandberg blyertsteckning, signerad 1939
Aktuellt bud200 SEK
Olle Lindgren olja på pannå, signerad OL
Startbud100 SEK
Aktuellt bud200 SEK
F. Åkerberg akvarell, signerad
Startbud100 SEK
Ulrika Wallin färglitografi "Marina Grande" signerad 1957
Startbud100 SEK
Åke Holm litografier, 6 stycken, signerade
Startbud100 SEK