1 Klockskåp allmoge, 1800-tal

10002a_8dc8f9c1d2cf6c0_med.jpeg
  • 10002a_8dc8f9c1d2cf6c0_sm.jpeg
  • 10002b_8dc8f9c1ee164e4_sm.jpeg
  • 10002c_8dc8f9c2126fd08_sm.jpeg
  • 10002d_8dc8f9c233ab054_sm.jpeg
  • 10002e_8dc8f9c25209519_sm.jpeg
  • 10002f_8dc8f9c2732b981_sm.jpeg
  • 10002g_8dc8f9c2919bd70_sm.jpeg
  • 10002h_8dc8f9c2afe20b9_sm.jpeg
  • 10002i_8dc8f9c2d30ecfe_sm.jpeg
  • 10002j_8dc8f9c2f092699_sm.jpeg
  • 10002k_8dc8f9c30843cb0_sm.jpeg
  • 10002l_8dc8f9c31f790b9_sm.jpeg
  • 10002m_8dc8f9c33c872b5_sm.jpeg
  • 10002n_8dc8f9c356f464b_sm.jpeg
  • 10002o_8dc8f9c37dac391_sm.jpeg
  • 10002p_8dc8f9c39ce52e0_sm.jpeg
  • 10002q_8dc8f9c3bbc226e_sm.jpeg
  • 10002r_8dc8f9c3d2ac65c_sm.jpeg
  • 10002s_8dc8f9c3ea6e71e_sm.jpeg
  • 10002t_8dc8f9c400c1116_sm.jpeg

Delbart.

Bär datering 1828. Originalmålningar. Senare ditsatt handtag. Urtavla saknar visare, glas spräckt. Mittdel dörrar med bakomliggande lådor, skedholk och hyllplan. Nedtill dörrpar med bakomliggande förvaring och hyllplan.

  • Skick:Åldersrelaterat slitage.
  • Storlek:H 215 cm, B 135 cm, D 50 cm.

Slagavgift (inkl. moms)50 SEK