Rex Valencia Hummelwerk, figurin porslin
DAO figurin porslin
DAO figurin porslin
Final bid75 SEK
Figurin keramik, märkt MT
Figurin keramik, märkt MT
Final bid125 SEK
Edvin Svensson snidad träfigurin, signerad E.S 1968
Final bid200 SEK
Edvin Svensson snidad träfigurin "Boxare" signerad E.S 1970
Final bid175 SEK
Einar Norman (1896-1950) skulptur "Pojke" brons
Final bid175 SEK
Skulptur brons "Sittande kvinna" signerad B.V
Final bid300 SEK
Edvin Svensson träfiguriner ,4 stycken
Final bid175 SEK
Johan Petterson färglitografi "Hästar", signerad -98
Final bid100 SEK
Mårten Andersson tryck "Kyssen"
Final bid950 SEK
Mårten Andersson tryck "Dans på Ybo gård"
Final bid300 SEK
Mårten Andersson tryck "Speleman"
Final bid550 SEK
Elsie Tapper akvarell "Grekiskt ljus" signerad EeT
Final bid75 SEK
Monica Andersson färglitografi, signerad 1992
Final bid75 SEK
Lennart Jirlow färglitografi, signerad
Final bid6,400 SEK
Mårten Andersson tryck "Oravalla"
Final bid700 SEK
Pär Ljusberg batiktavlor, 2 stycken, signerade
Final bid350 SEK
Otto Gripensvärd originaletsning "Mälaren" signerad
Final bid50 SEK
Mårten Andersson färglitografi "Metaren" signerad
Final bid2,600 SEK
Hummel figurin, no: KF 54
Hummel figurin, no: KF 54
Final bid125 SEK
Jerker Andersson färglitografi "Tant Augusta" signerad
Final bid850 SEK
Mårten Andersson tryck "Den vackra flickans hus"
Final bid700 SEK
Edla Andersson olja på duk, signerad 1958
Final bid650 SEK
Einar Svedin olja på duk, signerad 1972
Final bid4,400 SEK
Edla Andersson olja på duk, signerad 1959
Final bid1,400 SEK
Affisch "White Star Line" Oceanångaren "Oceanic"
Final bid800 SEK
Kurt Nilsson figurin, keramik
Kurt Nilsson figurin, keramik
Olof Nilsson olja på duk, signerad
401
Final bid1,300 SEK
Olja på duk "Livets väg" signerad Jack -99
Final bid100 SEK
N. Ström akvarell, signerad
404
N. Ström akvarell, signerad
Final bid50 SEK
Olja på duk, osignerad
405
Olja på duk, osignerad
Final bid275 SEK
Olja på duk okänd konstnär, signerad V. Terüs 1971
406
Final bid125 SEK
Carl Ivar Öfverbeck olja på duk, signerad
Final bid75 SEK
Mårten Andersson tryck "Spelemannen"
408
Final bid400 SEK
Gabrielverken figurin "Bisonoxe"
412
Final bid75 SEK
Jerker Andersson färglitografi "Jubileum Bollnäs GIF 100 år" signerad
Final bid3,200 SEK
Rolf Hallengren olja på duk, signerad
423
Final bid75 SEK
Margareta Gisselson akvarell, signerad -98
425
Final bid200 SEK
Rolf Lindqvist akvarell, signerad -97
428
Final bid75 SEK
Göran Strandow akvarell "Sommarfönster" signerad
429
Final bid900 SEK
Göran Strandow akvarell "Ekan" signerad
430
Final bid200 SEK
Harald Wiberg tryck, 2 stycken
424
Final bid250 SEK
Lars Nerman teckning, signerad -86 okt
432
Final bid200 SEK
Lars Nerman teckning, signerad -86 Sep
433
Final bid125 SEK
Margareta Gisselson akvarell, signerad
427
Final bid400 SEK
E. Kihlberg olja på duk, signerad -41
434
Final bid300 SEK
Olja på duk "Familj" osignerad, 1800-tal
435
Final bid1,100 SEK
439
Final bid150 SEK