Träkar 1800-1900 tal
588
Träkar 1800-1900 tal
Final bid400 SEK
Skoglund & Olsson Gefle, gjutjärnskamin
589
Final bid300 SEK
Brickbord sekelskiftet
590
Brickbord sekelskiftet
Final bid200 SEK
Skåp-läkarskåp
Skåp-läkarskåp
Final bid800 SEK
Taburett 1900-tal
585
Taburett 1900-tal
Final bid350 SEK
Stolar 6 stycken, allmoge 1800-tal
592
Final bid225 SEK
Pinnstolar 4 stycken, 1900-tal
594
Final bid150 SEK
Gustav Norling Cop, olja på duk
597
Final bid50 SEK
Gungstol 1900-talets första hälft
591
Final bid50 SEK
Olja på duk, signerad Axel Ör -24 Cop
Final bid150 SEK
G. Norling olja på duk, signerad
Final bid100 SEK
Anders Olsson fototryck
Anders Olsson fototryck
Final bid100 SEK
Gösta Grähs "Katt" keramik
601
Gösta Grähs "Katt" keramik
Final bid125 SEK
Röllakansmatta
Röllakansmatta
Final bid650 SEK
Röllakansmatta
603
Röllakansmatta
Final bid275 SEK
Olle Wiklund träskulptur, signerad O.W -93
Final bid50 SEK
Gunnar Stenberg olja på duk, signerad
605
Pastell, otydlig signatur
606
Pastell, otydlig signatur
Speglar 1 par, 1970-1980 tal
607
Speglar 1 par, 1970-1980 tal
Final bid275 SEK
Spegel + ljuslampetter 1 par, 1980-1990 tal
608
Final bid175 SEK
Parti spetsar
609
Parti spetsar
Final bid50 SEK
Ljushållare trä, 2 stycken + ljusstakar, 1 par
610
Kryddservisdelar, 10 delar
612
Kryddservisdelar, 10 delar
Tvättset 2 delar, Kanna Gefle "Säter" + Tvättfat Rörstrand "Siri"
613
Final bid175 SEK
Einar Vianden provtryck, signerad -72
614
Final bid50 SEK
Golvur 1800-tal
595
Golvur 1800-tal
Final bid3,800 SEK
Mona Huss Wallin färglitografi, signerad -86
615
Final bid600 SEK
Tavla-tryck "Enkelbeckasiner"
Tavla-tryck "Enkelbeckasiner"
Final bid50 SEK
Fritiof Strandberg blandteknik, signerad 1970
617
Final bid225 SEK
Connie Dellkrantz färglitografi, signerad
618
Final bid550 SEK
Bengt Bolin akvarell, signerad
619
Bordslampa-golvlampa keramik & mässing, 1940-1950 tal
566
Final bid4,200 SEK
Snedklaff-sekretär 1700-1800 tal
593
Final bid1,100 SEK
Kerstin Jönsson etsning "Vi två II" signerad
620
Eva Öhrn grafiskt blad "Garnkorg" signerad -80
622
Max Walter Svanberg grafiskt blad, signerad
623
Final bid175 SEK
Göran Brunius etsning, signerad
624
Final bid75 SEK
Parti diverse
611
Parti diverse
Final bid150 SEK
Parti tidskrifter "Teknik för alla"
626
Final bid75 SEK
Parti tidskrifter "Teknikens värld"
627
Final bid50 SEK
Oscar Bernheim olja på pannå, signerad
621
Final bid75 SEK
Parti tidskrifter "Populär Mekanik"
628
Final bid75 SEK
Uppslagsverk "Svensk historia" 14 band
629
Final bid150 SEK
Arabia samlartallrikar, 6 stycken
630
Final bid50 SEK
Gustavsberg "Argenta" fat + skålar, 2 styckenn
631
Final bid125 SEK
Frantisek Makes handkolorerat grafiskt blad, signerad F. Makes
625
Final bid275 SEK
Terrin porslin "Fasan"
632
Terrin porslin "Fasan"
Final bid150 SEK
Släpvagn Thule, årsmodell 1998
635
Final bid18,000 SEK