Golvlampa IKEA "Evedal"
Golvlampa IKEA "Evedal"
Final bid400 SEK
Bänk allmoge, 1800-tal
489
Bänk allmoge, 1800-tal
Final bid650 SEK
Dockvagn 1800-tal
491
Dockvagn 1800-tal
Final bid125 SEK
Luxor "Luxorett" Radio med skivspelare, teak, 1950-tal
492
Final bid1,300 SEK
Eldskärm Jugend, 1800-1900 tal
493
Final bid1,000 SEK
Olja på duk "Porträtt" okänd konstnär, 1800-tal
Final bid100 SEK
Olja på duk signerad A. Hijosa
495
Final bid75 SEK
Olja på duk okänd konstnär, signerad
Gustavsberg "Viggen" servisdelar retro, design M. Hennix, 21 delar
497
Final bid550 SEK
Stånka allmoge, 1800-tal
Stånka allmoge, 1800-tal
Final bid150 SEK
Taklampa modern
498
Taklampa modern
Final bid50 SEK
Byrå 3 lådor, 1940-1950 tal
499
Byrå 3 lådor, 1940-1950 tal
Final bid250 SEK
Tapio Wirkkala vas, formgiven 1947
500
Final bid900 SEK
Klockställ 1800-1900 tal
501
Klockställ 1800-1900 tal
Final bid275 SEK
Orrefors glasinsatser för kryddhylla, 3 delar + brännarrör, 2 stycken
Final bid50 SEK
Diverse vaser, med mera
Diverse vaser, med mera
Final bid100 SEK
Frimärken & förstadagsbrev
Frimärken & förstadagsbrev
Vinylskivor LP Elvis, 6 stycken
Final bid150 SEK
Otto Lindberg olja på duk "Landskap" signerad 1928
Final bid550 SEK
Flätad skruck, Järvsö Hälsingland
Final bid900 SEK
Kandelaber mässing + ljusstakar, 2 stycken
Final bid175 SEK
Gerda Strömberg Strömbergshyttan, vas, 1930-tal
Final bid1,000 SEK
Smyckeskrin mässing, 1900-tal
Smyckeskrin mässing, 1900-tal
Final bid200 SEK
Ljusstake sterlingsilver
Ljusstake sterlingsilver
Final bid275 SEK
Skrivbord 5 lådor, 1980-1990 tal
Final bid400 SEK
Machete 1800-1900 tal
Machete 1800-1900 tal
Final bid125 SEK
Lisa Larson Gustavsberg "Räv" ur serien "Lillskansen"
Final bid500 SEK
Ostkar + kaffekvarn, 1800-1900 tal
Final bid150 SEK
Skrin allmoge, 1800-tal
Skrin allmoge, 1800-tal
Final bid400 SEK
Teaterkikare Beecher Miage, 7x30 wide angle
Final bid400 SEK
Ljusstakar trä, 1 par, 1900-talets första hälft
Final bid100 SEK
Slaglåspistol 1800-tal
514
Slaglåspistol 1800-tal
Final bid600 SEK
Sorteringsfack 1900-tal
Sorteringsfack 1900-tal
Final bid300 SEK
Lekhäst 1800-1900 tal
Lekhäst 1800-1900 tal
Final bid500 SEK
Modellhus Trip Trap, 2 stycken
516
Final bid175 SEK
Späntkniv Erik Frost Mora
523
Späntkniv Erik Frost Mora
Final bid275 SEK
Plåtburk Cloetta, 1940-1950 tal
Final bid300 SEK
Sme-Helge Bollnäs, nattljusstake smide
526
Final bid300 SEK
Yxa, Erik Persson Bollnäs
527
Yxa, Erik Persson Bollnäs
Final bid225 SEK
Bila s.k sparrbila
528
Bila s.k sparrbila
Final bid225 SEK
Näverburk signerad G/S, 1900-tal
Final bid50 SEK
Lås allmoge, 1700-1800 tal
524
Lås allmoge, 1700-1800 tal
Final bid350 SEK
Stånka allmoge, 1800-tal
531
Stånka allmoge, 1800-tal
Final bid175 SEK
Brännvinskutting allmoge, 1800-tal
532
Final bid175 SEK
Linneduk + servetter, 8 stycken
533
Final bid175 SEK
Linneduk "Victoria" Klässbol + servetter, 12 stycken
534
Final bid1,300 SEK
Tråg 1800-1900 tal
Tråg 1800-1900 tal
Final bid250 SEK
Spiklykta s.k kjolvärmare, allmoge 1800-tal
Final bid700 SEK