Fällbord Jacob Sjölin (mästare i Köping och Kungsör 1767-1785)
Final bid3,000 SEK
Rörstrand "Ostindia" servis, 37 delar, 1930-1940 tal
Final bid3,000 SEK
Anna-Lisa Thomson Uppsala Ekeby "Paprika" vas, signerad 1020
Final bid2,200 SEK
Rosenthal "Classic Rose Collection" servis, 81 delar
Final bid1,100 SEK
Taklampa fotogen, brons, 1800-tal
Final bid650 SEK
Skänk Gustaviansk, 1700-1800 tal
Final bid4,200 SEK
Vitrinskåp 1700-1800 tal
Vitrinskåp 1700-1800 tal
Final bid7,400 SEK
Bord 1800-tal
Bord 1800-tal
Final bid750 SEK
Vicke Lindstrand Uppsala Ekeby "Björnunge"
Final bid225 SEK
Nittsjö keramik "Katt" no: 1161
Final bid75 SEK
Lomonosov USSR figurin "Isbjörn" porslin
Bordslampa Tiffany-stil, 1900-tal
Final bid1,500 SEK
Goebel figurin "Katt"
Goebel figurin "Katt"
Final bid50 SEK
Per Olof Ström vas, 1960-tal
Per Olof Ström vas, 1960-tal
Final bid400 SEK
Figurin porslin, no: C-216-1275
Final bid700 SEK
Sven Wejsfelt Gustavsberg "Fågel" Flock-2
Final bid150 SEK
Julprydnader, tomtar
Julprydnader, tomtar
Final bid50 SEK
Lillemor Mannerheim Uppsala Ekeby "Katt"
Final bid225 SEK
Taklampa 1970-1980 tal
Taklampa 1970-1980 tal
Taklampa mässing, 1950-1960 tal
Final bid225 SEK
Toalettbord-sminkbord, Sigurd Göransson "Romantica" AB Nybrofabriken Fröseke, 1960-tal
Final bid150 SEK
Uppsala Ekeby "Elefant" tillskriven Anna-Lisa Thomson
Final bid50 SEK
Lisa Larson Gustavsberg "Katt" ur serien "Stora Zoo" 1950-1960 tal
Final bid1,800 SEK
Länsarmstolar 1 par + taburetter 1 par, rokoko, 1800-talets slut
Final bid75 SEK
Lisa Larson Gustavsberg "Katt" K-studion, 1970-tal
Final bid500 SEK
Per Olof Ström Alsterfors glasbruk, vas
Final bid1,000 SEK
Märta Willborg Gefle figurin "Terry"
Final bid100 SEK
Maggie Wibom Gefle figurin "Häst" 1900-tal
Final bid75 SEK
Salongsgrupp rokoko, 6 delar, 1800-talets slut
Final bid450 SEK
Gustavsberg figurin "Katt"
Gustavsberg figurin "Katt"
Final bid400 SEK
Gabrielverken figurin "Bisonoxe"
Final bid50 SEK
Väggkarta över Afrika
Väggkarta över Afrika
Final bid200 SEK
Lomonosov USSR figurin "Hund" 1900-talets andra hälft
Final bid175 SEK
Märta willborg Uppsala Ekeby "Rådjur"
Final bid50 SEK
Jema Holland figurin, no: 681
Jema Holland figurin, no: 681
Final bid75 SEK
Gustavsberg "Prins Eugen" Waldemars udde, ytterfoder
Final bid200 SEK
Ingrid Atterberg Uppsala Ekeby "Mosaik" vas, 1950-1960 tal
Final bid250 SEK
Ingrid Atterberg Uppsala Ekeby, askfat för Folke Bernadottehemmet Uppsala
Final bid50 SEK
Stolar "Ringblomman" 2 stycken, 1950-tal
Final bid800 SEK
Stig Lindberg Gustavsberg "Reptil" fat
Final bid550 SEK
Anna-Lisa Thomson Uppsala Ekeby, fat
Final bid175 SEK
Arabia vas, signerad AIJ/RS
Arabia vas, signerad AIJ/RS
Final bid250 SEK
Anna-Lisa Thomson Uppsala Ekeby "Snäckan" vas, 1940-1950 tal
Final bid450 SEK
Konstglas "Fisk"
Konstglas "Fisk"
Final bid100 SEK
Väggrelief Stavanger "Mother" flintgods
Final bid150 SEK
Bo Fajans Gefle vas, 1950-tal
Bo Fajans Gefle vas, 1950-tal
Final bid100 SEK
Jerk Werkmäster Nittsjö keramik hänkelvas, 1930-1940 tal
Final bid75 SEK
Karin Björquist "Indigo" vas
Karin Björquist "Indigo" vas
Final bid225 SEK