Månadsauktion 2024-11-24

Visning Torsdag 21 November. 10:00-18:00.

Visning Lördag 23 November. 10:00-14:00.

Visning Söndag 24 November. 10:00-12:00.

Månadsauktion 2024-11-24
Include closed lots
2d 21h
Hyllsystem teak, Royal System, Poul Cadovius Cado Danmark, 1950-1960 tal
Current bid2,200 SEK
2d 21h
Sideboard teak, 1950-1960 tal
Sideboard teak, 1950-1960 tal
Current bid1,500 SEK
2d 21h
Soffa teak, Bertil Fridhagen "Aristokrat"
Current bid550 SEK
2d 21h
Fåtöljer teak 1 par, Bertil Fridhagen "Aristokrat"
Current bid550 SEK
2d 21h
Bänk furu, Vemdalia, sportstugemodell
Current bid100 SEK
2d 21h
Byrå furu, sportstugemodell
Byrå furu, sportstugemodell
Current bid100 SEK
2d 21h
Etiennehylla valnöt, 1890-tal
Etiennehylla valnöt, 1890-tal
Current bid225 SEK
2d 21h
Stapelstolar, 8 stycken
Stapelstolar, 8 stycken
Starting bid100 SEK
2d 21h
Hörnskåp allmoge, 1700-tal
Hörnskåp allmoge, 1700-tal
Starting bid100 SEK
2d 21h
Spegelskänk ek, 1900-talets första hälft
Starting bid100 SEK
2d 21h
Knektkista Järvsö, 1700-1800 tal
Starting bid100 SEK
2d 21h
Linneskåp 1940-1950 tal
Linneskåp 1940-1950 tal
Current bid100 SEK
2d 21h
Skåp teak, Oscar Edvard Ekelunds Snickerifabriks AB Viserum, 1950-1960 tal
Current bid900 SEK
2d 21h
Skåp teak, 1950-1960 tal
Skåp teak, 1950-1960 tal
Current bid100 SEK
2d 21h
Lådhurts teak, 1950-1960 tal
Lådhurts teak, 1950-1960 tal
Starting bid100 SEK
2d 21h
Byrå 1940-tal
Byrå 1940-tal
Starting bid100 SEK
2d 21h
Soffgrupp "Fabiola" Bröderna Andersson
Starting bid100 SEK
2d 21h
Sängbord 1 par, 1980-1990 tal
Sängbord 1 par, 1980-1990 tal
Current bid100 SEK
2d 21h
Skrivbord 1950-1960 tal
Skrivbord 1950-1960 tal
Current bid100 SEK
2d 21h
Kista 1800-1900 tal
Kista 1800-1900 tal
Starting bid100 SEK
2d 21h
Trädgårdsgrupp, 3 delar, 1900-tal
Current bid100 SEK
2d 21h
Trädgårdsgrupp, 5 delar
Trädgårdsgrupp, 5 delar
Starting bid100 SEK
2d 21h
Klaffbord 1940-1950 tal
Klaffbord 1940-1950 tal
Current bid600 SEK
2d 21h
Sidobord/fällbord 1900-tal
Sidobord/fällbord 1900-tal
Current bid100 SEK
2d 21h
Skåp glas
Skåp glas
Current bid100 SEK
2d 21h
Vitrinskåp 1900-tal
Vitrinskåp 1900-tal
Current bid100 SEK
2d 21h
Skåp glas
Skåp glas
Current bid125 SEK
2d 21h
Affärsdisk 1940-tal
Affärsdisk 1940-tal
Current bid350 SEK
2d 21h
Köksstege AWAB, 2 steg
Köksstege AWAB, 2 steg
Current bid450 SEK
2d 21h
Marmorpiedestal 1900-tal
Marmorpiedestal 1900-tal
Current bid100 SEK
2d 21h
Pall 1900-tal
Pall 1900-tal
Current bid100 SEK
2d 21h
Byrå 1900-tal
Byrå 1900-tal
Current bid125 SEK
2d 21h
Sängbord/sängskåp 1900-tal
Sängbord/sängskåp 1900-tal
Starting bid100 SEK
2d 21h
Byrå teak, 1950-1960 tal
Byrå teak, 1950-1960 tal
Starting bid100 SEK
2d 21h
Karmstol skinn, 1950-1970 tal
Karmstol skinn, 1950-1970 tal
Current bid125 SEK
2d 21h
Grythyttan stolar, 4 stycken
Grythyttan stolar, 4 stycken
Current bid400 SEK
2d 21h
Stolar 1 par, 1900-tal
Stolar 1 par, 1900-tal
Starting bid100 SEK
2d 21h
Bryggeristolar, 3 stycken, 1900-tal
Current bid350 SEK
2d 21h
Trädgårdsstol 1900-tal
Trädgårdsstol 1900-tal
Current bid100 SEK
2d 21h
Soffa 1900-tal
Soffa 1900-tal
Current bid100 SEK
2d 21h
Soffa 1900-tal
Soffa 1900-tal
Starting bid100 SEK
2d 21h
Klaffbord 1900-tal
Klaffbord 1900-tal
Current bid100 SEK
2d 21h
Trädgårdsbord
Trädgårdsbord
Current bid350 SEK
2d 21h
Skrivbord 1900-tal
Skrivbord 1900-tal
Current bid100 SEK
2d 21h
Trädgårdsgrupp, 4 delar, 1900-tal
Current bid400 SEK
2d 21h
Slagbord allmoge, 1800-tal
Slagbord allmoge, 1800-tal
Current bid800 SEK
2d 21h
Trädgårdsbord
Trädgårdsbord
Starting bid100 SEK
2d 21h
Trädgårdssoffa
Trädgårdssoffa
Current bid125 SEK