Världskarta
Världskarta
Slutpris100 SEK
Slutpris500 SEK
Byst gips "Påsklilja"
Byst gips "Påsklilja"
Slutpris225 SEK
Monica Backström Kosta Boda "Höna"
Slutpris350 SEK
Torbjörn svensson färglitografi "Lodjur" signerad
Slutpris300 SEK
Figurin gips "Flodhäst"
Figurin gips "Flodhäst"
Slutpris50 SEK
Figurin porslin, häst
Figurin porslin, häst
SlutprisInga bud
Teckningar signerade Almrot, 3 stycken
SlutprisInga bud
Akvarell "Same" signerad Almrot
SlutprisInga bud
Akvarell okänd konstnär, signerad 1970
Slutpris350 SEK
Färglitografi otydlig signatur
Slutpris100 SEK
Barbro Nilsson tryck, signerad
Slutpris200 SEK
P. Kleen akvarell, signerad -91
Slutpris50 SEK
Evy Låås färglitografi, signerad -76
484
Slutpris275 SEK
Karta över Uppsala, tryck efter Magdalena Koronynska
Slutpris300 SEK
Litografi "Tarrega: Recuerdos de la alhambra" otydlig signatur
486
SlutprisInga bud
Carl Gunnar von Gegerfelt färglitografi, signerad
487
Slutpris1 500 SEK
Mårten Andersson omslag "Serenad" signerad
Slutpris500 SEK
Mårten Andersson färglitografi "Tillsammans mot Bergen" signerad
Slutpris1 200 SEK
Mårten Andersson färglitografi "Mannen från Bergen" signerad
Slutpris8 600 SEK
Jerker Andersson färglitografi, signerat provtryck
548
Slutpris1 000 SEK
Mårten Andersson färglitografi "Frieriet" signerad
550
Slutpris900 SEK
Olle Wiklund träskulptur, signerad 1989
556
Slutpris125 SEK
Bertil Lindgren färglitografi "Af Chapman" signerad
586
Slutpris100 SEK
Papyrusmålning Egyptiskt motiv
SlutprisInga bud
588
SlutprisInga bud
589
SlutprisInga bud
655
SlutprisInga bud
Taisto Kaasinen Uppsala ekeby "Viking" no: 6064
691
Slutpris150 SEK
Per Englund olja på duk, signerad 1986
699
Slutpris700 SEK
Figuriner gips "Fåglar" 1 par
749
Figuriner gips "Fåglar" 1 par
Slutpris50 SEK
Jie väggreliefer, 2 stycken
758
Jie väggreliefer, 2 stycken
Slutpris125 SEK
Jie väggrelief
761
Jie väggrelief
Slutpris75 SEK
Jie väggrelief "Körsbärsblomma"
762
Slutpris50 SEK
Jerker Andersson färglitografier, 3 stycken, signerade
819
Slutpris950 SEK
Johan Erik Olsson "Lim Johan" affischer, 2 stycken
820
SlutprisInga bud
Al Wagiella färglitografi "Brasilianska" signerad
821
Slutpris75 SEK
Mårten Andersson Affisch "Från Källorna" signerad Mårten A 2004
822
Slutpris225 SEK
Jerker Andersson färglitografi "Minne från Skid-SM Bollnäs -89" signerad
823
Slutpris600 SEK
Sven-Åke Lindengren akvarell, signerad Ess-Å -84
829
Slutpris50 SEK
Göran Strandow akvareller, 2 stycken, signerade -84
830
Slutpris450 SEK
Olja på duk "Kvinnor på fält" signerad Rolf
834
Slutpris50 SEK
Artes Brasil keramikrelief "Fiskar" signerad
835
Slutpris100 SEK
Figurin brons "Hund"
840
Figurin brons "Hund"
Slutpris150 SEK
Dorothy Clough Uppsala Ekeby "Fred Flinta"
841
Slutpris650 SEK
Otto Lindberg olja på duk, signerad 1946
832
Slutpris700 SEK
Olja på duk, otydlig signatur, signerad 1923
833
Slutpris275 SEK
Mårten Andersson olja på plywood, signerad 1964
661
Slutpris24 000 SEK