218 Golvur allmoge, 1800-tal

3573a_8dbe51bb694237f_med.jpeg
  • 3573a_8dbe51bb694237f_sm.jpeg
  • 3573b_8dbe51bb7f7b30d_sm.jpeg
  • 3573c_8dbe51bb970fe73_sm.jpeg
  • 3573d_8dbe51bbae89c71_sm.jpeg
  • 3573e_8dbe51bbc94ac17_sm.jpeg
  • 3573f_8dbe51bbe3ed836_sm.jpeg
  • 3573g_8dbe51bbfc89d2b_sm.jpeg
  • 3573h_8dbe51bc1373a50_sm.jpeg

Urtavla märkt Matts Mattsson Mora. Bär datering 1847. Målning original. Senare urverk.

  • Skick:Åldersrelaterat slitage.
  • Storlek:H 195 cm, fot B 55 cm.

Slagavgift (inkl. moms)40 SEK