Ljusstake mässing, made in USA
539
Slutpris225 SEK
Kandelaber trä, signerad S.B -97
540
Slutpris50 SEK
Bordslampa porslin, 1900-tal
549
Bordslampa porslin, 1900-tal
Slutpris50 SEK
Bordslampa Jugend, 1920-1930 tal
550
Slutpris650 SEK
Ljusstake "Daladansen" porslin
546
Slutpris250 SEK
Orrefors ljuslyktor, 2 stycken
570
Slutpris50 SEK
Skultuna ljusstake mässing, no: 68 + ljusstake malm
571
Slutpris200 SEK
Skeppsljusstake mässing
603
Skeppsljusstake mässing
Slutpris100 SEK
Ljusstakar nysilver 1 par, rokoko-stil, 1900-tal
605
Slutpris50 SEK
Taklampa 1980-1990 tal
611
Taklampa 1980-1990 tal
SlutprisInga bud
Bordsoljelampa sekelskiftet
613
Bordsoljelampa sekelskiftet
Slutpris400 SEK
Skeppsljusstakar mässing, 1 par
606
Slutpris225 SEK
Bordslampa 1940-1950 tal
594
Bordslampa 1940-1950 tal
Slutpris550 SEK
Takkrona 1970-1980 tal
612
Takkrona 1970-1980 tal
Slutpris500 SEK
Taklampa 1940-1950 tal
650
Taklampa 1940-1950 tal
Slutpris250 SEK
Golvlampa 1970-1980 tal
668
Golvlampa 1970-1980 tal
Slutpris225 SEK
Golvljusstake smide, 1900-tal
689
Golvljusstake smide, 1900-tal
Slutpris50 SEK
Golvlampa City, 1900-talets andra hälft
691
Slutpris175 SEK
Taklampa koppar, 1900-talets senare del
694
Slutpris50 SEK
Golvlampa 1960-1970 tal
690
Golvlampa 1960-1970 tal
Slutpris275 SEK
Torparlampa 1900-talets första hälft
779
Slutpris400 SEK
Bordslampa porslin, J. K Decor Carlsbad
780
Slutpris300 SEK
Utebelysning
860
Utebelysning
Slutpris50 SEK
Utebelysning IP 65
861
Utebelysning IP 65
SlutprisInga bud
Armatur Siteco
862
Armatur Siteco
SlutprisInga bud
Lampdelar & glödlampor
866
Lampdelar & glödlampor
SlutprisInga bud
Väggoljelampa 1900-tal
906
Väggoljelampa 1900-tal
Slutpris400 SEK
Taklampa Ellos AB
933
Taklampa Ellos AB
SlutprisInga bud