Fraktpriserna visas för tillfället inte i objektets beskrivning. För frakt, vänligen begär prisuppgift av oss via mail. Detta kan göras både före och efter auktionens avslut.
- BelysningRensa filter
539
Ljusstake mässing, made in USA
Slutpris225 SEK
540
Kandelaber trä, signerad S.B -97
Slutpris50 SEK
549
Bordslampa porslin, 1900-tal
Slutpris50 SEK
550
Bordslampa Jugend, 1920-1930 tal
Slutpris650 SEK
546
Ljusstake "Daladansen" porslin
Slutpris250 SEK
570
Orrefors ljuslyktor, 2 stycken
Slutpris50 SEK
571
Skultuna ljusstake mässing, no: 68 + ljusstake malm
Slutpris200 SEK
603
Skeppsljusstake mässing
Slutpris100 SEK
605
Ljusstakar nysilver 1 par, rokoko-stil, 1900-tal
Slutpris50 SEK
611
Taklampa 1980-1990 tal
SlutprisInga bud
613
Bordsoljelampa sekelskiftet
Slutpris400 SEK
606
Skeppsljusstakar mässing, 1 par
Slutpris225 SEK
594
Bordslampa 1940-1950 tal
Slutpris550 SEK
612
Takkrona 1970-1980 tal
Slutpris500 SEK
650
Taklampa 1940-1950 tal
Slutpris250 SEK
668
Golvlampa 1970-1980 tal
Slutpris225 SEK
689
Golvljusstake smide, 1900-tal
Slutpris50 SEK
691
Golvlampa City, 1900-talets andra hälft
Slutpris175 SEK
694
Taklampa koppar, 1900-talets senare del
Slutpris50 SEK
690
Golvlampa 1960-1970 tal
Slutpris275 SEK
779
Torparlampa 1900-talets första hälft
Slutpris400 SEK
780
Bordslampa porslin, J. K Decor Carlsbad
Slutpris300 SEK
860
Utebelysning
Slutpris50 SEK
861
Utebelysning IP 65
SlutprisInga bud
862
Armatur Siteco
SlutprisInga bud
866
Lampdelar & glödlampor
SlutprisInga bud
906
Väggoljelampa 1900-tal
Slutpris400 SEK
933
Taklampa Ellos AB
SlutprisInga bud