Dorothy Clough väggrelief, no: 17
564
Slutpris500 SEK
Tavla-tryck "Auktion" Jac. Edgren
Slutpris100 SEK
Olja på pannå "Stilleben"
588
Olja på pannå "Stilleben"
Slutpris50 SEK
Figurin trä, signerad OE
596
Figurin trä, signerad OE
SlutprisInga bud
Elsa Castello akvarell, signerad
610
Slutpris75 SEK
Mari Simmulson Uppsala Ekeby väggrelief
686
Slutpris3 000 SEK
Akvarell otydlig signatur "Ån vid Bergkvarn Torsåker" signerad 1956
725
SlutprisInga bud
Carl Stenshammar olja på duk "Vårbäck i fjällen" signerad
726
SlutprisInga bud
G. Norling olja på duk, signerad
727
SlutprisInga bud
Hugo Palmquist olja på duk "Stilleben" signerad
728
SlutprisInga bud
Johan Arvall olja på duk, signerad
729
Slutpris50 SEK
Akvarell otydlig signatur, -87
730
Slutpris50 SEK
S. Palm olja på pannå "Vinterlandskap" signerad
731
SlutprisInga bud
Rut Svanström litografi, signerad -81
724
Slutpris50 SEK
Alfred Thörne "Torpet" kopia-tryck
732
Slutpris50 SEK
Akvarell otydlig signatur
763
Akvarell otydlig signatur
Slutpris125 SEK
Poster efter Robert Bensons "Party Time" 1984
765
Slutpris125 SEK
Litografi otydlig signatur
764
Litografi otydlig signatur
Slutpris150 SEK
Tengra porslinsfigurin, made in Spain
813
SlutprisInga bud
Väggrelief gjutjärn "Gustaf Frödings Bergatroll" Christian Ericsson
829
Slutpris100 SEK
Trärelief F. Bärjed "Gustaf Fröding"
832
Slutpris75 SEK
Nils Nilsson Skum tryck
834
Nils Nilsson Skum tryck
Slutpris50 SEK
Nils Nilsson Skum tryck
835
Nils Nilsson Skum tryck
Slutpris100 SEK
Nils Nilsson Skum tryck
836
Nils Nilsson Skum tryck
Slutpris225 SEK
B. Almlöf olja på duk "Fjällvandring" signerad -71
837
Slutpris1 500 SEK
Skolplansch "Vinterfåglar vid gården"
883
Slutpris1 300 SEK
Samefigurin signerad F.V 1974
897
Samefigurin signerad F.V 1974
Slutpris75 SEK
Thomas Hellström Nittsjö keramik, figurin no: 6425
898
Slutpris125 SEK
Figuriner trä, 2 stycken
899
Figuriner trä, 2 stycken
SlutprisInga bud
Tavla-poster signerad
909
Tavla-poster signerad
Slutpris125 SEK
Affisch "Manet Ordrupgaard"
910
Affisch "Manet Ordrupgaard"
Slutpris50 SEK
Ib Laursen byst keramik, 1900-tal
907
Slutpris1 800 SEK
Träfigurin "Katt"
916
Träfigurin "Katt"
SlutprisInga bud
Tavla-tryck efter Lafosse
935
Tavla-tryck efter Lafosse
SlutprisInga bud
Karin Pihlquist olja på duk "Ödetorpet"
833
Slutpris50 SEK