Zorn tryck "Vårt dagliga bröd"
Slutpris50 SEK
Väggbonad efter Hjelt Per Persson, Leksand
Slutpris175 SEK
S. Ekmark olja på pannå, signerad 1957
SlutprisInga bud
Canvastavla Brigitte Bardot
Canvastavla Brigitte Bardot
Slutpris50 SEK
Zorn signerat tryck
Zorn signerat tryck
Slutpris500 SEK
Alf Olsson litografi "Vid havet" signerad -80
Slutpris50 SEK
Lim Johan tryck
Lim Johan tryck
Slutpris850 SEK
Slutpris75 SEK
Olle Ericson olja på pannå, signerad -51
Slutpris100 SEK
Lasse Åberg affisch "Cat & Mouse"
Slutpris150 SEK
Otto Lindberg olja på duk, signerad 1915
Slutpris700 SEK
Akvarell julmotiv-tomtar, osignerad
Slutpris850 SEK
Ulf Törneman väggdekoration emalj, signerad -70
Slutpris1 100 SEK
Leif Formgren handkolorerad serigrafi "Ockelbo" signerad -85
Slutpris175 SEK
Pär Ljusberg batiktavla "Furudahls bruk"
Slutpris1 600 SEK
Karta-tryck Nordlandia
Karta-tryck Nordlandia
Slutpris650 SEK
Taisto Kaasinen Uppsala ekeby "Viking" no: 6064
Slutpris100 SEK
Dorothy Clough Uppsala Ekeby "Linda"
408
Slutpris250 SEK
Gustav Klimt tavla-tryck, signerad
434
Slutpris275 SEK
Sven Lingardsz färglitografi, signerad 1995
436
Slutpris50 SEK
Malin Ingvar-Nilsson färglitografi, signerad
Slutpris175 SEK
Tavla-tryck textil, Jobs
439
Tavla-tryck textil, Jobs
Slutpris150 SEK
Elsie Tapper färglitografi, signerad
Slutpris200 SEK
Akvarell, osignerad
Akvarell, osignerad
Slutpris50 SEK
Väggrelief Jie, no: 768
Väggrelief Jie, no: 768
Slutpris75 SEK
J. Lönn olja på pannå, signerad -76
437
Slutpris1 500 SEK
Olja på pannå "Stilleben" signerad A.A
435
Slutpris750 SEK
Mårten Andersson tavlor, inramade vykort, 2 stycken
Slutpris200 SEK
Anna-Lisa Thomson Uppsala Ekeby "Björn"
Slutpris150 SEK
Stig Lindberg Gustavsberg "Bisonoxe"
Slutpris75 SEK
Nittsjö keramik "Krabba"
Nittsjö keramik "Krabba"
Slutpris100 SEK
Maria Ericson Jie "hund"
Maria Ericson Jie "hund"
SlutprisInga bud
Lomonosov USSR "Isbjörn"
Lomonosov USSR "Isbjörn"
Slutpris50 SEK
Vicke Lindstrand Uppsala Ekeby "Häst"
Slutpris200 SEK
Paul Hoff Kosta Boda konstglas "Igelkott" 1976
Slutpris225 SEK
Paul Hoff Gustavsberg "Vigg" stengods
Slutpris300 SEK
Goebel hummelfigurin "Katt"
Goebel hummelfigurin "Katt"
Slutpris75 SEK
Einar Luterkort Uppsala Ekeby "Skotte" Art Deco 1930-tal
Slutpris50 SEK
Kowa porslinsfigur "Whitethroat"
SlutprisInga bud
Figuriner trä, signerad N. Hjort 76
Slutpris550 SEK
Lekhäst trä "Ardenner" signerad O.L 1987
Slutpris1 700 SEK
Lekhäst trä 1900-tal
Lekhäst trä 1900-tal
Slutpris75 SEK
Skulptur keramik
Skulptur keramik
Slutpris600 SEK
Arthur Percy Gefle "Diana" figurin
542
Slutpris500 SEK
Porslinsfigur vintage
543
Porslinsfigur vintage
SlutprisInga bud
Thomas Hellström Nittsjö keramik "Älg" no: 6082
Slutpris350 SEK
Goebel hummelfiguriner, 2 stycken
551
Slutpris100 SEK
Figuriner hund Tyskland, no: 7746 & tomte POL
552
Slutpris50 SEK