Ljuskrona Gustaviansk stil, 1900-talets första hälft
Slutpris2 000 SEK
Bordsoljelampa porslin/mässing, 1900-talets första hälft
Slutpris650 SEK
Bordslampa Strindbergs-stil, 1900-tal
Slutpris500 SEK
Slutpris650 SEK
Taklampa mässing, 1960-1970 tal
Slutpris400 SEK
Slutpris350 SEK
Taklampa mässing, 1930-1940 tal
Slutpris600 SEK
Slutpris650 SEK
Slutpris1 400 SEK
Ljuskrona Sengustaviansk stil, 1900-tal
SlutprisInga bud
Bordsoljelampa sekelskiftet
Bordsoljelampa sekelskiftet
Slutpris450 SEK
Bordslampa-fönsterlampa IKEA
Bordslampa-fönsterlampa IKEA
SlutprisInga bud
Adventsljusstake
Adventsljusstake
Slutpris250 SEK
Ljusstakar mässing, 5 stycken, 1900-tal
81
Slutpris175 SEK
Golvljusstake smidesarbete
Golvljusstake smidesarbete
Slutpris225 SEK
Ljusstakar mässing/blybergsporfyr, Morells Metallgjuteri Mora, 1 par, 1900-tal
Slutpris2 400 SEK
Lampskärm
Lampskärm
SlutprisInga bud
Golvlampa 1920-1930 tal
Golvlampa 1920-1930 tal
SlutprisInga bud
Golvlampa 1920-1930 tal
Golvlampa 1920-1930 tal
Slutpris125 SEK
Bordslampa-fönsterlampa
Bordslampa-fönsterlampa
Slutpris125 SEK
Jordglob Scan-Globe
Jordglob Scan-Globe
Slutpris100 SEK
Lampdelar, 4 stycken
Lampdelar, 4 stycken
Slutpris100 SEK
Hovmantorp ljusstakar malm, 1 par
Slutpris225 SEK
Elidus vägglampor mässing, 1 par, 1970-1980 tal
Slutpris100 SEK
Takkrona metall, modern
Takkrona metall, modern
Slutpris600 SEK
Ljusstakar malm, 1 par
Ljusstakar malm, 1 par
Slutpris175 SEK
Bordslampa-fönsterlampa mässing, GMA
Slutpris100 SEK
HomeWork Halogenstrålkastare, 150W
Slutpris150 SEK
Rörstrand "Daladansen" kandelaber
409
Slutpris100 SEK
Svaneholm ljusstakar, 1 par
413
Svaneholm ljusstakar, 1 par
Slutpris175 SEK
Golvlampa 1970-1980 tal
Golvlampa 1970-1980 tal
Slutpris450 SEK
Philips värmelampa, 1950-tal
Philips värmelampa, 1950-tal
SlutprisInga bud
Loklykta-stinslykta 1900-talets första hälft
Slutpris300 SEK
Golvlampa STA, 1960-tal
Golvlampa STA, 1960-tal
Slutpris850 SEK
Jordglob Scan-Globe
Jordglob Scan-Globe
Slutpris100 SEK
Ljushållare "Hälsingebockar" järn, 1 par
541
Slutpris225 SEK
Kandelaber mässing, 1900-tal
542
Kandelaber mässing, 1900-tal
SlutprisInga bud
Carl Fagerlund Orrefors taklampa
570
Slutpris750 SEK
Taklampa 1970-1980 tal
573
Taklampa 1970-1980 tal
Slutpris450 SEK
Takplafond 1970-1980 tal
574
Takplafond 1970-1980 tal
Slutpris550 SEK
Taklampa 1970-1980 tal
575
Taklampa 1970-1980 tal
Slutpris100 SEK
Takplafond 1980-1990 tal
576
Takplafond 1980-1990 tal
Slutpris150 SEK
Takplafond Ståks armaturer, 1970-1980 tal
577
Slutpris175 SEK
Golvlampa 1940-1950 tal
596
Golvlampa 1940-1950 tal
Slutpris600 SEK
Kandelaber malm, 1900-tal
626
Kandelaber malm, 1900-tal
SlutprisInga bud
Olle Alberius Orrefors, ljuslykta
630
Slutpris300 SEK
Kontorslampa 1950-1960 tal
635
Kontorslampa 1950-1960 tal
Slutpris400 SEK
Bordslampa-fönsterlampa Falkenbergs Belysning
645
Slutpris100 SEK