- Konst & SkulpturerRensa filter
Marthe Bohm olja på pannå, signerad
Slutpris1 000 SEK
Hjalmar Lindblom olja på duk "Motiv från Skåne" signerad
SlutprisInga bud
Lennart Lindberg olja på pannå "Speldans midsommarafton" signerad
Slutpris250 SEK
Louis Bastin litografi, signerad
SlutprisInga bud
Poul Björklund Rasmussen olja på pannå, signerad
Slutpris50 SEK
Åke Johansson olja på pannå, signerad
Slutpris350 SEK
Hans Larsson färglitografi, signerad 1959
Slutpris50 SEK
Lars "Huck" Hultgren färglitografi, signerad
Slutpris50 SEK
Claes Caspersson signerat tryck
SlutprisInga bud
Slutpris1 600 SEK
Ranbogården keramik, figuriner 2 stycken
Slutpris75 SEK
Slutpris1 500 SEK
Figuriner trä, 3 stycken, signerade E. Svärd 1978
Slutpris650 SEK
Jenny Nyström tryck, 4 stycken
SlutprisInga bud
Tavla krita, signerad J.S -28
Slutpris50 SEK
Tavla "religiöst motiv" sekelskiftet
Slutpris75 SEK
Mårten Andersson färglitografi "Marta (På terrassen i Nerja)" signerad
Slutpris3 200 SEK
Mårten Andersson färglitografi "I månskenet" signerad
Slutpris4 600 SEK
Mårten Andersson färglitografi "Frieriet" signerad
Slutpris700 SEK
Rune Grönjord litografi, signerad -77
SlutprisInga bud
Jörgen Zetterquist litografi, signerad -77
SlutprisInga bud
Denis Steen träsnitt, signerad -74
SlutprisInga bud
Rolf Jansson färglitografi "Travhästar" signerad -62
Slutpris50 SEK
G. Norling olja på duk, signerad -73
Slutpris650 SEK
Otto Lindberg olja på duk, signerad 1953
Slutpris500 SEK
Folke Uppgren olja på pannå, signerad
SlutprisInga bud
Slutpris225 SEK
Edith Hjulström krita "Stilleben" signerad -58
Slutpris75 SEK
Roka tryck, signerad
Slutpris200 SEK
Erik Höglund färglitografi, signerad 1988
Slutpris800 SEK
413
Gobeläng 1800-tal
Slutpris800 SEK
414
Johan Ossian Andersson olja på duk "Hamn" signerad
Slutpris300 SEK
416
Thomas Hellström Nittsjö lergods "Ekorre" signerad THO
Slutpris500 SEK
417
Thomas Hellström Nittsjö lergods "Vessla" signerad THO
Slutpris400 SEK
418
Thomas Hellström Nittsjö lergods "Hare" signerad THO
Slutpris1 200 SEK
Tavla siluett "Söndagsmorgon" signerad -33
Slutpris50 SEK
Connie Dellkrantz litografi "Kämpens" signerad -80
Slutpris75 SEK
493
Connie Dellkrantz litografi "Rukas-sågen" signerad -80
Slutpris75 SEK
Figurin porslin, Japan, 1900-tal
Slutpris50 SEK
500
Konstglas frukter, 3 delar + blomma
Slutpris150 SEK
531
Tavla "Tempel-riddarens medlemskort" 1903
Slutpris50 SEK
546
Olja på duk "Same vid kåta" otydlig signatur
Slutpris200 SEK
Alvar Hård olja på duk, signerad
Slutpris200 SEK
549
Lillemor Weise krita, signerad -87
Slutpris125 SEK
550
Jie keramik väggrelief
Slutpris50 SEK
551
Jie keramik väggreliefer, 3 stycken + Jie väggklocka
Slutpris50 SEK
552
Jie keramik väggreliefer, 4 stycken
Slutpris50 SEK
553
Tomte terrakotta
Slutpris50 SEK