Gaston Smidth olja pastell, signerad
Slutpris50 SEK
Figurin porslin "Tomte med läsande barn" efter Jenny Nyström
Slutpris225 SEK
Gunnar Hallerdahl olja på pannå, signerad
Slutpris150 SEK
Tengström olja på pannå, signerad -46
Slutpris75 SEK
Tengström olja på pannå, signerad 1965
Slutpris250 SEK
Otto Lindberg olja på duk, signerad 1947
Slutpris500 SEK
Karta över Älvdalen
Karta över Älvdalen
Slutpris50 SEK
Åke Wickström olja på duk, signerad
Slutpris100 SEK
Alwin Dahl olja på duk, signerad
Slutpris400 SEK
Folke Persson färglitografi, signerad -56
Slutpris50 SEK
C. Widgren olja på duk "Skepp i storm"
Slutpris550 SEK
Edla Andersson olja på duk "Tärnaby Lappland" signerad 1962
Slutpris750 SEK
Pär Ljusberg batiktavla, signerad
Slutpris2 200 SEK
488
Slutpris450 SEK
Plansch "Hund"
489
Plansch "Hund"
Slutpris150 SEK
Plansch "Krukmakare"
Plansch "Krukmakare"
Slutpris100 SEK
491
Slutpris1 100 SEK
Olja på pannå, okänd konstnär, signerad Abramovitz -46
Slutpris50 SEK
Mikael Frygelius färglitografi, signerad
495
Slutpris300 SEK
Figurin trä, tillskriven Lim-Johan
Slutpris1 900 SEK
Gösta Henning olja på duk, signerad
497
Slutpris75 SEK
Pär Ljusberg batiktavla
492
Pär Ljusberg batiktavla
Slutpris4 200 SEK
John Bauer mapp, reproduktioner i färg, 5 stycken
Slutpris225 SEK
Adolf Hallman mapp "New York" färgtryck, 6 stycken, 1950-tal
Slutpris900 SEK
Edla Andersson olja på duk, signerad
486
Slutpris1 500 SEK
Kenneth Olsson färglitografi "Mobonaden" signerad 1999
Slutpris500 SEK
Zornmapp med etsningar, 9 stycken
Slutpris950 SEK
Tavlor, Thailändska motiv, 3 stycken
551
SlutprisInga bud
Parti figuriner Asien
553
Parti figuriner Asien
Slutpris50 SEK
Tavlor-tryck, 2 stycken, 1800-tal
561
Slutpris100 SEK
Tavla glas, med text
Tavla glas, med text
Slutpris225 SEK
Figurin gips "Kan du inte tala?"
639
Slutpris50 SEK
Figurin gips "Jägare"
642
Figurin gips "Jägare"
Slutpris50 SEK
Figurin trä "Präst"
641
Figurin trä "Präst"
Slutpris300 SEK
Tavlor "Porträtt" 2 stycken, sekelskiftet
680
Slutpris50 SEK
Lomonosov USSR figurin "Cockerspaniel" porslin
686
Slutpris125 SEK
Lomonosov USSR figurin "Collie" porslin
687
Slutpris150 SEK
Lomonosov USSR figurin "Airedaleterrier" porslin
688
Slutpris150 SEK
Lomonosov USSR figurin "Foxterrier" porslin
689
Slutpris150 SEK
Lomonosov USSR figurin "Hund" porslin
690
Slutpris200 SEK
Lomonosov USSR figurin "Hästar" 2 stycken, porslin
691
Slutpris125 SEK
Tomtar 2 stycken, sekelskiftet
713
Slutpris250 SEK
Rörstrand figurin "Sittande pojke" porslin
714
Slutpris75 SEK
Taisto Kaasinen Uppsala Ekeby "Viking" signerad no: 6074
716
Slutpris75 SEK
Figurin trä "Dansande par"
723
Figurin trä "Dansande par"
Slutpris125 SEK
Figurin, snidad häst med timmersläp
739
Slutpris350 SEK
Figuriner betong "Getabockar" 2 stycken
740
Slutpris125 SEK
Figuriner trä "Fåglar" 2 stycken
824
Slutpris200 SEK