- Konst & SkulpturerRensa filter
Otto Lindberg olja på duk, signerad 1915
Slutpris5 000 SEK
Mårten Andersson färglitografi "Spelemannen" signerad
Slutpris3 200 SEK
Figuriner "Björnar" 6 stycken
SlutprisInga bud
Lars Melander färglitografi "Jag söker för att finna" signerad
Slutpris600 SEK
Teresa Lewandowska blandteknik "Till dig Herre vänder jag mig" signerad 1977
Slutpris50 SEK
154
Akvarell "Stadsmotiv" osignerad
Slutpris75 SEK
Hubert Karlsson olja på duk, signerad
Slutpris125 SEK
Lars Matson gouache, signerad -61
Slutpris125 SEK
Coster olja på duk "Landskap Holland" signerad
Slutpris125 SEK
Ann-Liz Sehl blandteknik "Båt i solnedgång" signerad
SlutprisInga bud
Leif Eriksson olja på duk "Funäsdalen" signerad 1972
Slutpris500 SEK
Edith Hjulström olja på duk, signerad -62
Slutpris600 SEK
Hermann Talvik teckning, signerad
Slutpris150 SEK
Edith Hjulström olja på pannå "Stilleben" signerad -57
Slutpris175 SEK
Janos Vaszary (1867-1939) häfte med lösa blad
Slutpris250 SEK
Olja på pannå, 1900-tal
Slutpris150 SEK
Olja på pannå, signerad Lon 1956
Slutpris50 SEK
Tavelram förgylld
Slutpris125 SEK
Figurin, Athena konstgjuteri
SlutprisInga bud
Rolf Lidberg trollfamilj, no: 3550/9000
Slutpris300 SEK
Figurin porslin "Hund"
Slutpris75 SEK
Figurin porslin "Pojke" made in Italy
Slutpris50 SEK
Broderad tavla
Slutpris50 SEK
Tavla-tryck 1900-tal
Slutpris175 SEK
Anna-Lisa Persson olja på duk, signerad
Slutpris250 SEK
Oljetryck "Hästar"
Slutpris450 SEK
Figuriner porslin, 3 stycken
SlutprisInga bud
Skolplansch tyg, Kristet motiv
Slutpris175 SEK
Trärelief "Madonna" signerad CS 1966
Slutpris50 SEK
Sven Rydén akvarell "Stationen i Edsbyn" signerad 1984
Slutpris1 100 SEK
Lodewiges Van Mynden originalträsnitt, 2 stycken, signerade 1966
Slutpris100 SEK
Acke Hermann olja på duk, signerad
Slutpris50 SEK
Olja på pannå "Porträtt" okänd konstnär
SlutprisInga bud
Virkat tygstycke
Slutpris75 SEK
John Melcher olja på duk "Landskapsmotiv" signerad
Slutpris175 SEK
Väggrelief gips "Persisk vädur" signerad Chrise
SlutprisInga bud
Oscar Sjölander olja på duk, signerad -87
Slutpris200 SEK
Skulpturer "Fohund" 1 par, 1900-tal
Slutpris4 000 SEK
Oscar Sjölander olja på duk, signerad 1981
Slutpris225 SEK
Mårten Andersson färglitografi "Jägaren" osignerad, onumrerad
Slutpris1 000 SEK
Jonas Mittjas träsnideri "Väntan" signerad 1972
Slutpris750 SEK
A. Tengström olja på pannå "Skepp i storm" signerad
SlutprisInga bud
Tavla textil
Slutpris75 SEK
Mårten Andersson färglitografi "Våsbo fäbodar" signerad
Slutpris1 800 SEK
Mårten Andersson färglitografi "Dans på Ybo gård" signerad
Slutpris1 200 SEK
Mårten Andersson färglitografi "En dag vid Flugen hos Damm-Per" signerad
Slutpris3 000 SEK
Mårten Andersson färglitografi "Kaffedrickarna" signerad
Slutpris1 000 SEK
Bengt Eklund olja på pannå, signerad baksida
Slutpris500 SEK