Takkrona rokoko-stil, 1900-tal
Slutpris175 SEK
Takplafond 1970-1980 tal
Takplafond 1970-1980 tal
Slutpris50 SEK
Abo Danmark bordslampa, mässing
Slutpris50 SEK
Ljusstake smide, 1900-tal
Ljusstake smide, 1900-tal
SlutprisInga bud
Bordslampor-fönsterlampor 1 par, GBW, 1970-1980 tal
Slutpris200 SEK
Taklampa Gustaviansk stil, 1900-tal
Slutpris175 SEK
Ljusstake trä, signerad N.S
Ljusstake trä, signerad N.S
Slutpris50 SEK
Ljusstakar mässing & malm, 4 stycken
Slutpris200 SEK
Taklampa Jugend-stil, 1900-tal
Slutpris800 SEK
Taklampa IKEA
Taklampa IKEA
Slutpris400 SEK
Golvlampa 1940-tal
Golvlampa 1940-tal
Slutpris2 600 SEK
Ljusstakar metall 1 par, rokoko-stil, 1900-tal
Slutpris50 SEK
Ljusstakar metall, 2 par
Ljusstakar metall, 2 par
Slutpris100 SEK
Ljusstakar nysilver 1 par, 1900-tal
Slutpris75 SEK
Ljuskrona smide
Ljuskrona smide
Slutpris50 SEK
Bordslampor-fönsterlampor, 2 stycken
Slutpris500 SEK
Golvlampa "Hansson" Jysk, modern
Slutpris50 SEK
Bordslampa-fönsterlampa Albastros Herna, Spanien
Slutpris50 SEK
Taklampa 1940-1950 tal
Taklampa 1940-1950 tal
Slutpris100 SEK
Taklampa Tiffany-Stil, Cottex
Taklampa Tiffany-Stil, Cottex
Slutpris225 SEK
Golvlampa 1930-1940 tal
Golvlampa 1930-1940 tal
Slutpris50 SEK
Golvlampa mässing, 1980-1990 tal
Slutpris100 SEK
Taklampa retro, 1970-1980 tal
Taklampa retro, 1970-1980 tal
Slutpris125 SEK
Bordslampa mässing "Karlskrona lyktan" Karlskrona lampfabrik
Slutpris150 SEK
Skrivbordslampa Konsthantverk AB
Slutpris175 SEK
Taklampa string
Taklampa string
Slutpris50 SEK
Taklampa TR & Co Norge, 1960-1970 tal
Slutpris100 SEK
Takkrona malm
Takkrona malm
Slutpris175 SEK
Lampkupor, 2 stycken
Lampkupor, 2 stycken
Slutpris50 SEK
Gruvlykta mässing "British Coal Mining Company"
Slutpris200 SEK
Adventsljusstake Osram, typ David nr 91
Slutpris100 SEK
Stormlykta Radius no: 21
Stormlykta Radius no: 21
Slutpris7 600 SEK
Golvlampa teak/mässing, märkt Ö.A, 1950-1960 tal
426
Slutpris150 SEK
Golvlampa 1930-1940 tal
427
Golvlampa 1930-1940 tal
Slutpris100 SEK
Golvlampa 1980-1990 tal
428
Golvlampa 1980-1990 tal
SlutprisInga bud
Golvlampa 1960-1970 tal
429
Golvlampa 1960-1970 tal
Slutpris150 SEK
Ljusplåtar mässing, 1 par, 1900-tal
437
Slutpris50 SEK
Taklampa majolika, förgyllt järn, 1800-tal
Slutpris1 900 SEK
Ljusplåt mässing, 1900-tal
Ljusplåt mässing, 1900-tal
Slutpris125 SEK
Kandelaber malm, 1900-tal
Kandelaber malm, 1900-tal
Slutpris100 SEK
Ljusstakar nysilver, 1 par
Ljusstakar nysilver, 1 par
Slutpris50 SEK
Vägglampetter trä 1 par, 1940-1950 tal
469
SlutprisInga bud
Vägglampetter mässing 1 par, 1900-tal
Slutpris650 SEK
Kandelaber malm, 1900-tal
471
Kandelaber malm, 1900-tal
Slutpris75 SEK
Ljusplåtar mässing, 3 stycken, 1900-tal
474
Slutpris150 SEK
Parti ljusstakar mässing/malm, 1900-tal
Slutpris225 SEK
Bordslampa-fönsterlampa ESS Armatur Värnamo
Slutpris50 SEK
Bordslampor-fönsterlampor 1 par
486
Slutpris50 SEK