- Glas & Porslin & KeramikRensa filter
549
Timo Sarpaneva Iittala "Kekkerit" ölglas, 10 stycken
Slutpris350 SEK
550
Eva Englund Orrefors "Viol" skål + fat på fot, pressglas
Slutpris50 SEK
551
Orrefors "Hallon" ljuslykta + Kosta Boda ljuslyktor "Sunflower" & "Snöboll"
Slutpris150 SEK
552
Kosta Boda "Rhapsody" skålar, 2 stycken
Slutpris125 SEK
554
Stig Lindberg Gustavsberg "Gefyr" fat, 2 stycken
Slutpris300 SEK
556
Frank Larsen vas, keramik
Slutpris100 SEK
557
Anna-Lisa Thomson Uppsala Ekeby, vas + Tekanna "Juno"
Slutpris50 SEK
577
Konstglas med skepp
Slutpris175 SEK
Bertil Vallien Kosta Boda "Brains" Anti-stress objekt
Slutpris450 SEK
579
Orrefors kristallskålar, 2 stycken
Slutpris75 SEK
580
Jan Johansson Orrefors "Fleur" kristallskålar, 2 stycken
Slutpris200 SEK
581
Bengt Edenfalk Kosta Boda "Regal" ljusstakar, 1 par
Slutpris300 SEK
583
Bordslampa Nila keramik
Slutpris225 SEK
586
Blåvit kruka
Slutpris125 SEK
Bay keramik, vas
Slutpris50 SEK
588
T. Delfts Bleau, lockurna
SlutprisInga bud
594
Gustavsberg "Hafnia" 7 delar
Slutpris75 SEK
595
Rörstrand Ferd. Lundquist & Co "Göteborg" 48 delar, sekelskiftet
Slutpris400 SEK
596
Pentik keramik, Finland, 35 delar
Slutpris450 SEK
Raija Uosikkinen Arabia "Ali" 25 delar
Slutpris800 SEK
Töreboda keramik, kryddburkar 11 stycken, 1960-tal
Slutpris100 SEK
Kryddservis import, 14 delar
Slutpris50 SEK
612
Slutpris200 SEK
Keramik 2 delar, R. Engkvist-Lindén, Edsbyn
Slutpris50 SEK
618
Gabrielverken glaserad keramik, 2 delar
SlutprisInga bud
619
Gustavsberg ljusstakar porslin, 1 par, Jugend-stil 1900-tal
SlutprisInga bud
620
Skål + fat, 2 stycken, moderna
Slutpris100 SEK
621
Vaser glas, 2 stycken, moderna
Slutpris75 SEK
649
Skål, troligtvis Eda glasbruk
SlutprisInga bud
651
Mari Simmulson Uppsala Ekeby väggrelief, signerad no: 5052
Slutpris125 SEK
652
Mari Simmulson Uppsala Ekeby "Flicka" signerad no: 7034
Slutpris125 SEK
648
Stig Lindberg Gustavsberg, skål
Slutpris150 SEK