Lasse Åberg affischer, 2 stycken
424
Final bid75 SEK
425
Final bid75 SEK
422
Final bid125 SEK
Carl Roos Hammerdal "Björn"
437
Carl Roos Hammerdal "Björn"
Final bid50 SEK
Lisa Larson Gustavsberg "Gunnar Sträng"
Final bid350 SEK
Paul Hoff Gustavsberg "Sothöna"
434
Final bid200 SEK
Bertil Vallien Gustavsberg skulptur "Bagdad" no: 2, signerad BW
435
Final bid275 SEK
Figuriner, 2 stycken
Figuriner, 2 stycken
Final bid50 SEK
Bror Bonfils Danmark, String-modell
Final bid275 SEK
Final bid175 SEK
Bengt W. Källman akvarell "Utanför muren i Ragusa 1964" signerad
491
Bengt W. Källman olja på duk "Djemili Cherif" signerad 1961
492
Final bid50 SEK
Göran Strandow akvarell "Stenö restaurangen 1955" signerad
493
Final bid1,200 SEK
Bengt W. Källman olja på duk, signerad -64
Hälsingebonad
Hälsingebonad
Final bid300 SEK
Gobeläng
497
Gobeläng
Final bid50 SEK
Lisa Larson Gustavsberg väggrelief "Fågel" stengods
501
Final bid2,200 SEK
Final bid3,600 SEK
Jobs-tryck, kopia efter Anders Larsson Rättvik, J.R
Final bid275 SEK
Jobs-tryck, kopia efter Back Erik Andersson, Ullvi Leksand
523
Final bid275 SEK
Tavlor-etsningar, 2 stycken
576
Tavlor-etsningar, 2 stycken
Final bid100 SEK
Sven Wejsfelt skulptur "Päron" + Orrefors ljuslykta
579
Final bid275 SEK
Konstglas "Tupp" tillskriven Murano, Italien, 1900-tal
580
Final bid350 SEK
Bo Mossberg teckning, signerad 2004
574
Final bid125 SEK
Monica Backström Kosta Boda "Svamp" konstglas
588
Final bid400 SEK
Figurin brons
Figurin brons
Final bid75 SEK
Cecil Valeur original litografier, 6 stycken
618
Final bid175 SEK
Väggrelief keramik, signerad J. Exner, Knabstrup Denmark
619
Final bid50 SEK
Picasso färglitografi, daterad 21.4.58
630
Final bid2,600 SEK
Kopparstick "Lappkyrkan, Gällivare" otydlig signatur
631
Elsa Wallgren oljor på duk, 2 stycken, signerade
629
Final bid175 SEK
Figuriner gips, 1 par
700
Figuriner gips, 1 par