Glas, 3 delar
Glas, 3 delar
Final bid175 SEK
Olle Alberius Orrefors, snapsglas 5 stycken
Final bid75 SEK
Fotglas, 10 stycken
445
Fotglas, 10 stycken
Final bid125 SEK
Bordsdekorationer/glas, 3 stycken
Whiskyglas, 6 stycken
Whiskyglas, 6 stycken
Final bid50 SEK
Fotglas, 11 stycken
Fotglas, 11 stycken
Final bid75 SEK
Fotglas, 12 stycken
Fotglas, 12 stycken
Final bid175 SEK
Vaser, 5 stycken
Vaser, 5 stycken
Final bid75 SEK
Boda Nova fotglas, 11 stycken
Boda Nova fotglas, 11 stycken
Final bid150 SEK
Parti diverse glas
Parti diverse glas
Final bid75 SEK
Timo Sarpaneva Iittala "Kekkerit" ölglas, 4 stycken
Final bid200 SEK
Bertil Vallien Kosta Boda Artist Collection, vas
Final bid150 SEK
Eugen Montelin Reijmyre "Troll i trädstam" vas, signerad
Final bid125 SEK
Diverse glas
Diverse glas
Final bid150 SEK
Timo Sarpaneva Iittala "Festivo" ljusstakar, 2 stycken
Final bid400 SEK
Vinglas, 12 stycken
Vinglas, 12 stycken
Final bid125 SEK
Tapio Wirkkala Iittala "Ultima Thule" 9 stycken + "Aslak" 6 stycken
Final bid400 SEK
Tapio Wirkkala Iittala "Ultima Thule" rödvinsglas, 7 stycken
Final bid450 SEK
Tapio Wirkkala Iittala "Solaris" skålar, 3 stycken
Final bid200 SEK
Tapio Wirkkala Iittala "Aslak" glas, 8 stycken
Final bid150 SEK
Tapio Wirkkala Iittala "Ultima Thule" ölglas, 8 stycken
Final bid600 SEK
Orrefors ljusstake
Orrefors ljusstake
Final bid100 SEK
Kjell Engman Kosta Boda ljusstake
Final bid150 SEK
Kandelaber mässing, 1900-tal
Kandelaber mässing, 1900-tal
Final bid225 SEK
Ljusstakar smide 1 par, 1900-tal
Final bid50 SEK
Ljusstake förgylld metall
471
Ljusstake förgylld metall
Final bid100 SEK
Rörstrand keramikskål, Drejargruppen
473
Bordsuppsats nysilver, Jugend
474
Bordsuppsats nysilver, Jugend
Final bid250 SEK
Ljusstake smide, 1800-1900 tal
Final bid150 SEK
Träfat laskad, 1800-tal
Träfat laskad, 1800-tal
Final bid75 SEK
Påskdekorationer, 3 delar
Påskdekorationer, 3 delar
Final bid75 SEK
Febe keramik, 3 delar
Febe keramik, 3 delar
Final bid50 SEK
Teckningar signerade Almrot, 3 stycken
Akvarell "Same" signerad Almrot
Golvvas glaserad keramik
472
Golvvas glaserad keramik
Final bid600 SEK
Akvarell okänd konstnär, signerad 1970
Final bid350 SEK
Färglitografi otydlig signatur
Final bid100 SEK
Barbro Nilsson tryck, signerad
Final bid200 SEK
P. Kleen akvarell, signerad -91
Final bid50 SEK
Evy Låås färglitografi, signerad -76
484
Final bid275 SEK
Karta över Uppsala, tryck efter Magdalena Koronynska
Final bid300 SEK
Litografi "Tarrega: Recuerdos de la alhambra" otydlig signatur
486
Carl Gunnar von Gegerfelt färglitografi, signerad
487
Final bid1,500 SEK
Säkerhetssele
488
Säkerhetssele
Final bid275 SEK
Ewald Dahlskog Bo Fajans keramik, vas
Final bid4,000 SEK
Målarpenslar, 6 stycken
489
Målarpenslar, 6 stycken
Final bid400 SEK
Vedklyv järn
Vedklyv järn
Final bid400 SEK
Vedställning järn
491
Vedställning järn
Final bid250 SEK