Orrefors karaff, signerad 2858 + Hovmantorps glasbruk "Björn" karaff
Final bid75 SEK
Uppsatsskål på nysilverfot, serveringsbricka & saltkar
Gustavsberg "Efion" stekfat
Gustavsberg "Efion" stekfat
Final bid100 SEK
Serveringsbrickor 2 stycken, Jugend-stil, 1900-tal
Final bid125 SEK
Pär Ljusberg teckning krita, signerad
Final bid200 SEK
C.H Wittwik olja på pannå "Sjön Ränken, Värmland" signerad -34
Final bid50 SEK
Ramat foto, Kung Gustav V
Ramat foto, Kung Gustav V
Final bid125 SEK
Olja på pannå, signerad AA 1899
Final bid275 SEK
Kryddkvarn-kaffekvarn, 1800-1900 tal
Final bid150 SEK
Spegel Hemslöjd Mora
Spegel Hemslöjd Mora
Final bid150 SEK
Svepask allmoge, 1800-tal
Svepask allmoge, 1800-tal
Final bid350 SEK
Kopparhink signerad S.P.S, 1800-tal
Final bid250 SEK
Olja på sammet "Österländskt motiv" osignerad
Final bid150 SEK
Lådspegel s.k pigtittare björk, 1920-1930 tal
Final bid75 SEK
Väggur 1900-tal
Väggur 1900-tal
Final bid100 SEK
Skrin 1700-1800 tal
Skrin 1700-1800 tal
Final bid550 SEK
Piedestal Elefant, 1900-tal
Piedestal Elefant, 1900-tal
Final bid150 SEK
Bordslampa porslin, 1980-1990 tal
Final bid125 SEK
Bordslampa alabaster, 1970-1980 tal
Final bid50 SEK
Parti diverse nysilver
Parti diverse nysilver
Final bid350 SEK
Parti diverse nysilver & metall
Final bid125 SEK
Bokstöd brons 1 par, 1900-tal
Bokstöd brons 1 par, 1900-tal
Final bid400 SEK
Karta Italien
Karta Italien
Final bid125 SEK
Rörstrand klotvas, 1900-talets första hälft
Final bid250 SEK
Vägglampett mässing, Gustaviansk stil, 1900-tal
Final bid75 SEK
Keramiktavla design Skantze, 1970-tal
Final bid50 SEK
Uppsala Ekeby fat, Söholm Danmark "Novo" fat & Tilgman keramik skål
Lidköping "Ordinär" 5 delar + Rosenthal "Empire" kanna
Veckad skål på metallfot, 1930-1940 tal
Final bid200 SEK
Royal Copenhagen "Blå Blomst" terrin & cremekopp med fat + Musselmalet sockerskål
Final bid500 SEK
Smörkärna allmoge, 1800-tal
Smörkärna allmoge, 1800-tal
Final bid150 SEK
Olja på pannå, otydlig signatur
Bordsur John Smith London, modell Westminster, 1950-tal
Final bid800 SEK
Tavla-tryck Willy Hanf Dresden "Stilleben"
Final bid125 SEK
Kosta Boda vas, Flygsfors skål & glasskål
Final bid125 SEK
Tavla-tryck Charles Haigh Wood "A time for roses"
Final bid50 SEK
Bo Svedberg fotografik, handtryckt i silkscreen, signerad -89
Final bid50 SEK
Karta "Belägenheten af Söderhamn" sammandragen af N.G Werming 1811
Final bid400 SEK
Lisa Larson Gustavsberg "Katt" K-studion
Final bid650 SEK
Bo Svedberg fotografik, handtryckt i silkscreen, signerad -90
Final bid400 SEK
Anders Zorn tryck "Kajuta"
Anders Zorn tryck "Kajuta"
Final bid1,300 SEK
Per Englund olja på pannå, signerad 1943
Final bid300 SEK
Ramat foto "Skärså"
Ramat foto "Skärså"
Final bid75 SEK
Pär Ljusberg batiktavla, signerad
Final bid600 SEK
Spegel modern
Spegel modern
Final bid50 SEK
Spegel 1900-tal
Spegel 1900-tal
Final bid200 SEK
Bordslampa Strindbergs-stil
Bordslampa Strindbergs-stil
Final bid125 SEK
Fönsterlampa Tiffany-stil, 1900-tal
Final bid150 SEK