Ulrica Hydman Vallien tavla, inramat kort, signerad
Final bid125 SEK
Hålslag, AB Tengwall Helsingborg, 1900-talets början
Final bid150 SEK
Skål-terrin nysilver, 1900-tal
Final bid800 SEK
Termos vintage, 1950-1960 tal
Final bid100 SEK
Ljusstakar malm 1 par, Barock-stil, 1900-tal
Final bid300 SEK
Kandelabrar nysilver 1 par, Art Deco
Final bid700 SEK
Kandelabrar nysilver 1 par, Jugend
Final bid650 SEK
Chokladburk Göta, 1900-talets första hälft
Final bid700 SEK
Parti diverse prismor
Final bid125 SEK
Skrin trä, 2 stycken, 1900-tal
Final bid50 SEK
Star Wars BB-8 radiostyrd figur
Final bid175 SEK
Ytterfoder Gustaviansk stil, porslin
Final bid275 SEK
Soppslev stämplad Örebro, 1700-tal
Final bid75 SEK
Bordsur-väggur 1900-talets första hälft
Final bid50 SEK
514
Parti glasplåtar
Final bid75 SEK
Brandhjälm
Final bid75 SEK
516
Flaskor i ställ, 4 stycken
Final bid100 SEK
Träfodral 1900-tal + vinkylare metall
Final bid50 SEK
Portfölj skinn
Tennfat 2 stycken, 1700-1800 tal
Final bid50 SEK
Ford Escort 1:6 XR3i cab, årsmodell 1989
Final bid4,600 SEK
Leksaker 1940-1950 tal
Final bid200 SEK
Svepask allmoge, 1800-tal
Final bid50 SEK
523
Tavlor-tryck, 2 stycken
524
Fat konstglas & skål
Final bid100 SEK
525
Kobratelefon 1960-1970 tal
Final bid125 SEK
526
Bordslampa Bavaria "Fisk"
Final bid275 SEK
527
Vägglampetter 1 par
Final bid125 SEK
528
Parti diverse mynt
Figurin "Skidåkare" signerad KF 1947
Final bid100 SEK
Fotoramar 4 stycken, 1900-talets första hälft
Final bid75 SEK
531
Kanna & glas, 5 stycken, tomtemotiv
Final bid100 SEK
532
Per Forsell foto, signerad 1939
Final bid1,700 SEK
533
Royal Doulton Character "'arriet" mugg + Sarreguemines fat
Final bid100 SEK
534
Parti diverse kuriosa
Final bid75 SEK
Militära fälttelefoner, 2 stycken
Final bid400 SEK
536
Hushållsvåg EJ Fab. Eskilstuna
Final bid200 SEK
538
Våg metall
Final bid50 SEK
539
Vägglampa plåt, 1940-1950 tal
541
Vägglampor hårdplast 1 par, 1940-1950 tal
Final bid75 SEK
542
Docka 1900-talets första hälft
543
Spegel & tomte tenn, 1920-1930 tal + tändstickshållare tenn, 1930-1940 tal
Final bid275 SEK
545
Phonograph
Final bid2,000 SEK
Hisslampa 1950-1960 tal
Final bid300 SEK
548
Taklampor plåt 1 par, moderna
549
Samlarbil-brandbil Nylint
Final bid250 SEK
550
Uppsala Ekeby "Pigg" 8 delar
Final bid400 SEK
537
Parti klocknycklar
Final bid400 SEK