Erik Olson Halmstadgruppen, komposition signerad 1955
Final bid1,900 SEK
Målarkonstens mästare, 11 stycken häften
Final bid225 SEK
Olja på duk okänd konstnär, signerad SH
Final bid50 SEK
Arne Öhden olja på pannå, signerad -65
Philips kaffebryggare HD7751
Final bid800 SEK
Erik Högberg olja på duk, signerad
Final bid50 SEK
105
Gustavsberg minnestallrikar "Kongl. Djurgården" 2 stycken, 1920-1930 tal
106
Bo Fajans Gefle ytterfoder, no: 3663/1
Final bid200 SEK
Lampskärmar plåt, 1 par
Final bid175 SEK
108
Böcker "Kungen i Bild" & "Kungaboken"
109
Kosta Boda konstglas, 3 stycken
Final bid125 SEK
110
Parti diverse tändsticksreklam
Hattask 1900-tal
Final bid75 SEK
112
Parti diverse serietidningar
Final bid50 SEK
Ramade foton, 1 par
Final bid50 SEK
Scandia guld, bricka
Final bid100 SEK
115
Fotglas slipad dekor, 10 stycken
116
Remmare 10 stycken, 1900-tal
Final bid150 SEK
117
Apoteksflaskor, 3 stycken
Final bid150 SEK
118
Parti tidskrifter "Strix"
Final bid175 SEK
Boda Shop fonduegryta, gjutjärn
Final bid50 SEK
121
Parti diverse kuriosa
Final bid100 SEK
122
Parti spelmarker
Final bid50 SEK
123
Diverse allmogeföremål
Final bid275 SEK
124
Diverse kuriosa
Final bid100 SEK
Ryamatta
Final bid100 SEK
Äkta matta, Kina
Final bid150 SEK
129
Taklampa Funkis, 1930-1940 tal
Final bid500 SEK
130
Takkrona malm, 1900-tal
Final bid250 SEK
131
Junghans väggur, sekelskiftet
Final bid200 SEK
Väggrya "Hälsingebock"
Final bid500 SEK
125
Julgransbelysning + juldekorationer
Final bid50 SEK
Duschstol
Final bid175 SEK
Bessman krönt, 1700-tal
Final bid125 SEK
Spis Kervel
Final bid900 SEK
127
Ryamatta
Final bid275 SEK
Rullator Carl-Oskar
Final bid1,200 SEK
138
Blombord Wallinsgården Växbo, 1800-1900 tal
Final bid2,400 SEK
R. Chockolka Keramos Wien, figurin "hästar" 1900-tal
Final bid950 SEK
140
Fåtölj elektrisk, 1980-1990 tal
Bokhylla björk, modern
Final bid100 SEK
Parti häftklammer Kangaro
Final bid125 SEK
136
Hängskåp allmoge, 1800-tal
Final bid700 SEK
Kylskåp Matsui 220V
Final bid500 SEK
Matgrupp ek, modern
Final bid125 SEK
Einar Carlsson olja på duk "Kortspelare" signerad
Final bid200 SEK
Bertil Lindh litografi "Vinterhare" signerad
Final bid250 SEK
Hans Ekvall färglitografi, signerad