Skrin 1930-1940 tal
Skrin 1930-1940 tal
Final bid225 SEK
Bo Borgström skål
Bo Borgström skål
Final bid50 SEK
Glas, 7 stycken
Glas, 7 stycken
Final bid100 SEK
John Källe Elme Glasbruk, ölsejdlar 6 stycken
Final bid450 SEK
Gösta Sigvard Lindshammar, fotglas 12 stycken
Final bid450 SEK
Elastolin figuriner, 12 delar
Elastolin figuriner, 12 delar
Final bid350 SEK
Hushållsvåg Hugin 1940-1950 tal + plåtburk
Final bid50 SEK
Gösta Sigvard Lindshammar, assietter 8 stycken
Final bid150 SEK
Burkar, Mazetti & Äkta Svensk Honung
Final bid175 SEK
Gullaskruf "Vineta" 12 delar
Gullaskruf "Vineta" 12 delar
Final bid650 SEK
Margit Öjemark lerfat, signerad 2000
Final bid125 SEK
Ulla Winblad Alingsås keramik, lerfat 2 stycken
Vägglampa retro, 1970-1980 tal
Final bid100 SEK
Vägglampa 1960-1970 tal
Vägglampa 1960-1970 tal
Final bid50 SEK
Väggur "Vedette" mässing, 1970-1980
Final bid50 SEK
Spegel 1940-1950 tal
Spegel 1940-1950 tal
Final bid50 SEK
Simon Gate Orrefors "Tusen fönster" skål, signerad
Final bid250 SEK
Tennisracket Davis Cup
Tennisracket Davis Cup
Skrivbords-set 1930-1940 tal
Skrivbords-set 1930-1940 tal
Spegel 1980-1990 tal
Spegel 1980-1990 tal
Final bid950 SEK
Vägglampor RAF 6030 1 par, 1970-1980 tal
Final bid50 SEK
Vägglampetter 1 par, Gustaviansk stil, 1900-tal
Final bid100 SEK
Servisdelar nysilver, Joh. Engström, 4 delar
Final bid50 SEK
Elastolin figuriner
Elastolin figuriner
Final bid400 SEK
Rostfria kaffepannor, 3 stycken + rostfri skopa
Final bid275 SEK
Servisdelar nysilver, 3 delar, 1900-talets första hälft
Fotoram plåt, 1920-1930 tal
Fotoram plåt, 1920-1930 tal
Karaff s.k fyllehund, 1920-1930 tal
Final bid225 SEK
Gefle "Mullbär" bringare
Gefle "Mullbär" bringare
Final bid75 SEK
Litograferat plåtskrin, 1900-talets första hälft
Final bid275 SEK
Dalahäst 1900-talets mitt
Dalahäst 1900-talets mitt
Final bid600 SEK
Affisch "Abba" 1975
Affisch "Abba" 1975
Final bid50 SEK
Affisch "Emil i Lönneberga" 1971
Pär Ivar Jogstad olja på duk, signerad
Final bid225 SEK
Olja på duk "Notre Dame, Paris" otydlig signatur
Final bid75 SEK
P. Friis olja på duk "Vinterlandskap" signerad
Final bid100 SEK
Theddy Skog träsnitt, signerad
Äkta matta Bokhara, handknuten
Final bid1,100 SEK
Lane Wollart olja på pannå, signerad LW-48
Final bid50 SEK
Final bid20,500 SEK
Pinglor, 6 stycken
Pinglor, 6 stycken
Final bid225 SEK
Mortlar Skultuna mässing, 5 stycken
Final bid225 SEK
Einar Svedin olja på duk "Livets träd" signerad E. Svedin
Final bid3,200 SEK
Klocka mässing, Mora 00
Klocka mässing, Mora 00
Final bid125 SEK
Klocka mässing T.B 8/0
Klocka mässing T.B 8/0
Final bid150 SEK
R. Christianson olja på pannå "Bollnäsmotiv" signerad
Final bid450 SEK
Klocka mässing, FM Mattsson Mora 8/0
Final bid250 SEK
Klocka mässing
Klocka mässing
Final bid100 SEK