Mårten Andersson färglitografi "Prästkragarna" signerad
Final bid2,800 SEK
Ove Lennart Svedin olja på duk, signerad
Final bid200 SEK
Per Englund olja på duk, signerad
Final bid75 SEK
Harry Sahlin olja på pannå, signerad
Final bid50 SEK
Akvarell okänd konstnär, signerad Blomqvist -49
105
Final bid50 SEK
Lergryta W. Germany
106
Lergryta W. Germany
Final bid50 SEK
Kuriosa, 4 delar
Kuriosa, 4 delar
Final bid75 SEK
Double S Giftware, brickor 2 stycken
108
Järngryta Husqvarna 3L
109
Järngryta Husqvarna 3L
Final bid150 SEK
Mårten Andersson färglitografi "Tillsammans mot bergen" signerad
110
Final bid2,600 SEK
Olja på pannå, okänd konstnär
Olja på pannå, okänd konstnär
Final bid500 SEK
Sten Billberg teckning "Jädraås-Tallås järnväg Lok nr 2 'Korsån'"
Final bid300 SEK
Olja på duk signerad Marn
112
Olja på duk signerad Marn
Barometer W. Germany + Hygrometer
Final bid300 SEK
Uppsala Ekeby "Svea" blomkrukor, 4 stycken + äggkopp
Final bid100 SEK
Böcker, 4 stycken
115
Böcker, 4 stycken
Final bid50 SEK
Bok "Förstukvistar i Hälsingland" Hilding Mickelsson
116
Final bid400 SEK
Transistorradio Radionette Kurér 501
Final bid100 SEK
Mårten Andersson färglitografi "I månskenet" signerad
Final bid4,400 SEK
Mortel Kolmården marmor
121
Mortel Kolmården marmor
Final bid750 SEK
Fiol, Made in Canton, China
122
Fiol, Made in Canton, China
Final bid125 SEK
Böcker, 3 stycken
123
Böcker, 3 stycken
Kopparpanna 2.5L, 1900-tal
124
Kopparpanna 2.5L, 1900-tal
Final bid50 SEK
Linneduk
117
Linneduk
Final bid150 SEK
Höganäskrukor, 3 stycken
125
Höganäskrukor, 3 stycken
Final bid100 SEK
Vägglampa teak, 1950-1960 tal
118
Vägglampa teak, 1950-1960 tal
Final bid700 SEK
Lokförarväska
Lokförarväska
Final bid200 SEK
Provdocka
127
Provdocka
Final bid350 SEK
Rörstrand "Blå Eld" 3 delar
Rörstrand "Blå Eld" 3 delar
Final bid200 SEK
Royal Alma efterrättsskålar, 12 stycken
129
Final bid125 SEK
Figgjo Flint servisdelar, 7 delar
130
Final bid125 SEK
Stövelknekt gjutjärn
131
Stövelknekt gjutjärn
Final bid175 SEK
Mari Simmulson Uppsala Ekeby, skålfat
Final bid50 SEK
Rörstrand "Grön Anna" djupa tallrikar, 8 stycken
Final bid850 SEK
Hushållsvåg 1950-1960 tal
Hushållsvåg 1950-1960 tal
Final bid50 SEK
Johnson Bros "Fish" tallrikar, 6 stycken
Final bid450 SEK
InVite emaljerad järngryta
136
InVite emaljerad järngryta
Final bid75 SEK
Arabia "Kosmos" gryta
137
Arabia "Kosmos" gryta
Final bid50 SEK
Rörstrand "Koka Blå" 11 delar
138
Rörstrand "Koka Blå" 11 delar
Final bid850 SEK
Parti diverse tennföremål
140
Parti diverse tennföremål
Final bid75 SEK
Gustavsberg "Atlanta" 3 delar
Gustavsberg "Atlanta" 3 delar
Final bid125 SEK
Kandelaber trä, 1900-tal
Kandelaber trä, 1900-tal
Final bid75 SEK
Rosenthal "Classic Rose" 39 delar
Final bid350 SEK
Parti diverse keramik & porslin
Final bid275 SEK
Hushållsvåg Prima, 1960-1970 tal
Final bid50 SEK
Höganäskrukor, 3 stycken
Höganäskrukor, 3 stycken
Final bid225 SEK
Burkar, 3 stycken
Burkar, 3 stycken
Final bid175 SEK
Kockum emalj kaffepanna, med mera
Final bid225 SEK