Taklampa majolika, förgyllt järn, 1800-tal
Final bid1,900 SEK
Rauskruka keramik
Final bid150 SEK
Bytta laskad, allmoge 1800-tal
Hängskåp allmoge, 1800-tal
Final bid125 SEK
Singer symaskin, sekelskiftet
Ljusplåt mässing, 1900-tal
Final bid125 SEK
445
Bärkont
Final bid100 SEK
Pall furu, 1900-tal
Final bid50 SEK
Final bid250 SEK
Förvaringslådor, 2 stycken
Final bid100 SEK
Förvaringslådor, 2 stycken
Final bid75 SEK
Tallrikshylla modern
Final bid50 SEK
Tallrikshylla betsad furu, modern
Final bid50 SEK
439
Flätad korg, sekelskiftet
Final bid225 SEK
Tallrikshylla 1900-tal
Final bid50 SEK
TV Finlux 32"
Harman/Kardon högtalarsystem + Yamaha förstärkare RX-V450
Final bid350 SEK
Spegel Gustaviansk stil, 1900-tal
Final bid125 SEK
Spegel 1930-1940 tal
Final bid400 SEK
Spegel modern
Spegel Empire-stil, 1900-tal
Final bid50 SEK
Spegel 1930-1940 tal
Final bid75 SEK
Gunnar Borgström olja på pannå, signerad -46
Textiltavla broderi
Final bid50 SEK
Olja på duk okänd konstnär, signerad
Final bid50 SEK
Lennart Olsson Jutesömnad, signerad
Final bid75 SEK
Kandelaber malm, 1900-tal
Final bid100 SEK
Ljusstakar nysilver, 1 par
Final bid50 SEK
Selma Lagerlöf halvfranska band, 5 stycken
Final bid175 SEK
469
Vägglampetter trä 1 par, 1940-1950 tal
Vägglampetter mässing 1 par, 1900-tal
Final bid650 SEK
471
Kandelaber malm, 1900-tal
Final bid75 SEK
472
Hackefors servis, 58 delar
Final bid400 SEK
473
Rörstrand terrin + såsterriner, 2 stycken
Final bid50 SEK
474
Ljusplåtar mässing, 3 stycken, 1900-tal
Final bid150 SEK
Plastbåt Ryds
Final bid1,000 SEK
Parti ljusstakar mässing/malm, 1900-tal
Final bid225 SEK
Böcker, 6 stycken
Final bid125 SEK
Fotglas, 8 stycken
Final bid50 SEK
Staffli trä
Final bid125 SEK
Väggur Kienzle, 1970-1980 tal
Final bid100 SEK
Mortlar malm/mässing, 4 stycken
Final bid100 SEK
LaCrosse kängor, storlek 40.5
Final bid50 SEK
Kokshämtare koppar, 4 stycken
Final bid150 SEK
484
LaCrosse kängor, storlek 45
Final bid200 SEK
Bordslampa-fönsterlampa ESS Armatur Värnamo
Final bid50 SEK
486
Bordslampor-fönsterlampor 1 par
Final bid50 SEK