Ljusstakar 1 par, nysilver, Gustaviansk stil
Slutpris75 SEK
Kandelabrar tenn, 1 par, signerad Ollers 1936
Slutpris350 SEK
Bordslampa-fönsterlampa keramik, 1970-1980 tal
498
SlutprisInga bud
Utomhusbelysning koppar, design Nils H Ledung Bankeryd
514
Slutpris75 SEK
Taklampa Empire-stil, 1800-1900 tal
Slutpris175 SEK
Taklampa teak, 1960-tal
Taklampa teak, 1960-tal
Slutpris175 SEK
Bordslampa 1960-1970 tal
525
Bordslampa 1960-1970 tal
Slutpris275 SEK
Takplafond Jugend-stil, 1930-1940 tal
Slutpris175 SEK
Bordslampa-fönsterlampa plåt, modern
538
SlutprisInga bud
Bordslampa-fönsterlampa 1900-tal
539
Slutpris75 SEK
Bordslampa-fönsterlampa 1980-1990 tal
550
Slutpris150 SEK
Fönsterlampor IKEA "Årstid" 3 stycken
572
Slutpris350 SEK
Taklampa 1940-tal
Taklampa 1940-tal
Slutpris225 SEK
Taklampa Jugend
601
Taklampa Jugend
Slutpris100 SEK
Vägglampa Tiffany-stil, Miranda AB, 1900-tal
611
Slutpris250 SEK
Taklampa 1900-tal
613
Taklampa 1900-tal
Slutpris75 SEK
Ljuslykta järn, 1970-1980 tal + takljushållare metall
617
SlutprisInga bud
Vägglampa 1950-1950 tal
626
Vägglampa 1950-1950 tal
Slutpris50 SEK
Takkrona Gustaviansk stil, 1900-tal
652
Slutpris350 SEK
Väggdekoration med belysning, 1900-tal
634
Slutpris3 000 SEK
Parti diverse ljus
674
Parti diverse ljus
Slutpris75 SEK
Bordslampor-fönsterlampo porslin, 2 stycken
687
Slutpris75 SEK
Ljusstake keramik, Christina Schollin
670
Slutpris125 SEK
Ljusstakar glas, 1 par
695
Ljusstakar glas, 1 par
Slutpris50 SEK
Pertti Santalahti Humppila, ljusstakar 1 par, 1970-tal
696
Slutpris175 SEK
Kandelaber mässing, 1900-tal
701
Kandelaber mässing, 1900-tal
Slutpris50 SEK
Julprydnad, tomte keramik
710
Julprydnad, tomte keramik
Slutpris50 SEK
Bordslampa "fullriggare"
716
Bordslampa "fullriggare"
Slutpris125 SEK
Industrilampa 1930-1940 tal
785
Industrilampa 1930-1940 tal
Slutpris900 SEK
Industrilampa "Essde-lampan"
811
Industrilampa "Essde-lampan"
Slutpris550 SEK