721 Rörstrand "Viking" servis, 48 delar, 1900-talets mitt
9st mattallrikar, Diameter 24 cm.
6st djuptallrikar, Diameter 21 cm.
8st assietter, Diameter 18 cm.
5st fat, Diameter 16.5 cm.
9st fat, Diameter 13 cm.
Tekanna.
Bringare.
Tekopp. H 7 cm, Diameter 9.5 cm.
5st koppar. H 6 cm, Diameter 8 cm.
Stekfat.
Gräddkanna.
Sockerskål.
- Skick:Bruksslitage. Repor. Ej rengjord.
Slagavgift (inkl. moms) | 40 SEK |