250 Klockskåp allmoge, 1800-tal

1572a_8dbb51d29446faf_med.jpeg
  • 1572a_8dbb51d29446faf_sm.jpeg
  • 1572b_8dbb51d29bd0e27_sm.jpeg
  • 1572c_8dbb51d2a4858c5_sm.jpeg
  • 1572d_8dbb51d2ac17572_sm.jpeg
  • 1572e_8dbb51d2b424c13_sm.jpeg
  • 1572f_8dbb51d2bc068b4_sm.jpeg
  • 1572g_8dbb51d2c3ce2e3_sm.jpeg
  • 1572h_8dbb51d2cc58df4_sm.jpeg
  • 1572i_8dbb51d2d4d77f9_sm.jpeg
  • 1572j_8dbb51d2dc0b410_sm.jpeg
  • 1572k_8dbb51d2e401516_sm.jpeg
  • 1572l_8dbb51d2ebe4493_sm.jpeg
  • 1572m_8dbb51d2f45fc8a_sm.jpeg
  • 1572n_8dbb51d2fe32c2f_sm.jpeg
  • 1572o_8dbb51d3054c05e_sm.jpeg
  • 1572p_8dbb51d30dcdead_sm.jpeg
  • 1572q_8dbb51d315d5a19_sm.jpeg
  • 1572r_8dbb51d31d00998_sm.jpeg
  • 1572s_8dbb51d325379d1_sm.jpeg

Hörnskåp. Bär datering 1872. Originalmålning. Mindre renovering. Saknar klocka & urtavla. Saknar nycklar. Åldersrelaterat slitage & sprickor. H 183 cm, B 140 cm, D ca 80 cm.

    Slagavgift (inkl. moms)40 SEK