- Konst & SkulpturerRensa filter
Carl Scheidig figurin "Fiskare" porslin
SlutprisInga bud
Tryckt karta "Evropa"
Slutpris300 SEK
Nunne Von Unge komposition, signerad -77
SlutprisInga bud
Mona Johansson litografi, signerad 1981
Slutpris100 SEK
Mona Johansson litografi, signerad 1977
SlutprisInga bud
Slutpris100 SEK
Allan Erwö olja på duk, signerad
Slutpris125 SEK
Per Olof Ultvedt färglitografi "I mål" signerad
Slutpris1 200 SEK
Hans G. Berglund komposition, signerad
Slutpris200 SEK
Mona Johansson litografi, signerad 1983
Slutpris100 SEK
Kjell Börjesson litografi, signerad
SlutprisInga bud
Olja på duk "Västklippa" otydlig signatur
SlutprisInga bud
Nils Severin olja på duk "Barn vid hamnen" signerad
SlutprisInga bud
Aaltona olja på duk, signerad
SlutprisInga bud
K.G Nilson färglitografi "Huset" signerad 2002
Slutpris800 SEK
Foto-tryck Jean Guichard "Lighthouses"
Slutpris125 SEK
Dioramatavla "Skonare" 1800-1900 tal
Slutpris400 SEK
Alina Lefeld gobelin "Konnie" signerad 1974
Slutpris2 400 SEK
Planscher Emil i Lönneberga, 2 stycken
SlutprisInga bud
Carin Adler olja på duk "Porträtt" signerad C. Adler 1954
Slutpris400 SEK
Elsie Tapper akvarell, signerad EeT
Slutpris450 SEK
Slutpris400 SEK
342
Figuriner, 3 stycken
Slutpris100 SEK
Vicke Lindstrand Uppsala Ekeby, elefant
Slutpris250 SEK
Figurin trä "Fågel"
Slutpris275 SEK
Olja på canvas, okänd konstnär, signerad
Slutpris125 SEK
Slutpris250 SEK
Lisa Larson Gustavsberg "Sköldpadda" 1950-1960 tal
Slutpris500 SEK
Lisa Larson Gustavsberg "Noshörning"
Slutpris1 600 SEK
Lisa Larson Gustavsberg "Basset"
Slutpris500 SEK
Lisa Larson Gustavsberg "Lejon"
Slutpris1 000 SEK
Mari Simmulson Gustavsberg "Lejonunge"
Slutpris125 SEK
Uppsala Ekeby figurin "Häst"
Slutpris200 SEK
Stig Lindberg Gustavsberg "Flodhäst"
Slutpris750 SEK
Dorothy Clough Uppsala Ekeby "Hundar" 2 stycken
Slutpris150 SEK
Lisa Larson Gustavsberg "Cockerspaniel"
Slutpris400 SEK
Lisa Larson Gustavsberg "Katt"
Slutpris1 600 SEK
Mari Simmulson Uppsala Ekeby "Säl"
Slutpris100 SEK
Lisa Larson Gustavsberg "Afghanhund"
Slutpris600 SEK
Mårten Andersson färglitografi "Blomsterflickan" signerad
Slutpris2 000 SEK
405
Mari Simmulson Uppsala Ekeby "Flicka"
Slutpris150 SEK
406
Dorothy Clough Uppsala Ekeby "Linda"
Slutpris200 SEK
Wiggo Haug Uppsala Ekeby "Utter"
Slutpris400 SEK
408
Mari Simmulson Uppsala Ekeby "Pojke"
Slutpris125 SEK
Märta Willborg Uppsala Ekeby "Hund"
Slutpris100 SEK
Einar Luterkort Uppsala Ekeby "Skotte" Art Deco, 1930-tal
Slutpris550 SEK
410
Slutpris2 800 SEK
Paul Hoff Gustavsberg "Panda"
Slutpris200 SEK