278 Servis "Bamboo" 59 delar, 1800-talets senare del

11677a_8dcd7d8196083a5_med.jpeg
  • 11677a_8dcd7d8196083a5_sm.jpeg
  • 11677b_8dcd7d81b5f95d0_sm.jpeg
  • 11677c_8dcd7d81d5e9b40_sm.jpeg
  • 11677d_8dcd7d81fadcde5_sm.jpeg
  • 11677e_8dcd7d822450e80_sm.jpeg
  • 11677f_8dcd7d824dcd8b7_sm.jpeg
  • 11677g_8dcd7d8278aa655_sm.jpeg
  • 11677h_8dcd7d82984a47b_sm.jpeg
  • 11677i_8dcd7d82baa4eb6_sm.jpeg
  • 11677j_8dcd7d82d93f096_sm.jpeg
  • 11677k_8dcd7d82f78d945_sm.jpeg
  • 11677l_8dcd7d831389005_sm.jpeg
  • 11677m_8dcd7d832e0b3d4_sm.jpeg
  • 11677n_8dcd7d834833dd7_sm.jpeg

Mönster av fåglar & blommor.

16st mattallrikar, Diameter 26 cm.

12st förrättstallrikar, Diameter 22 cm.

11st assietter, Diameter 21 cm.

11st djupa tallrikar, Diameter 26 cm.

2st terriner.

2st såskoppar.

1st fat. H 8 cm, Diameter 30 cm.

1st fiskfat.

2st uppläggningsfat.

1st karott.

  • Skick:Bruksslitage. Krackeleringar. Nagg förekommer på vissa delar.

Slagavgift (inkl. moms)50 SEK