108 Rörstrand "Svenska landskapsdräkter" 42 delar

10494a_8dcb5668458edf1_med.jpeg
  • 10494a_8dcb5668458edf1_sm.jpeg
  • 10494b_8dcb566862aa012_sm.jpeg
  • 10494c_8dcb56687cb860f_sm.jpeg
  • 10494d_8dcb56689487e7a_sm.jpeg
  • 10494e_8dcb5668ac18fc5_sm.jpeg
  • 10494f_8dcb5668c885def_sm.jpeg
  • 10494g_8dcb5668e07fcac_sm.jpeg
  • 10494h_8dcb5668facbb95_sm.jpeg
  • 10494i_8dcb56690ee5828_sm.jpeg

11st koppar. H 6.5 cm, Diameter 7 cm.

14st assietter, Diameter 17 cm.

14st fat, Diameter 13.5 cm.

1st kanna.

1st sockerskål.

1st gräddkanna.

  • Skick:Bruksslitage. Nagg kan förekomma.

Slagavgift (inkl. moms)50 SEK
Fraktavgift (från)250 SEK