559 Gustavsberg "Senora" servisdelar, 19 delar

10946a_8dcbdd8c2505295_med.jpeg
  • 10946a_8dcbdd8c2505295_sm.jpeg
  • 10946b_8dcbdd8c457645d_sm.jpeg
  • 10946c_8dcbdd8c5deb368_sm.jpeg
  • 10946d_8dcbdd8c75501d1_sm.jpeg
  • 10946e_8dcbdd8c8b5378b_sm.jpeg
  • 10946f_8dcbdd8ca39d128_sm.jpeg

1913-1930 tal. Mönster grå med guldkant.

7st mattallrikar, Diameter 24.5 cm.

2st djupa tallrikar, Diameter 25 cm.

2st förrättstallrikar, Diameter 21.5 cm.

2st assietter, Diameter 18 cm.

2st fat, diameter 15.5 cm.

1st fat, Diameter 13 cm.

2st äggkoppar.

1st kopp. H 6 cm, Diameter 8.5 cm.

  • Skick:Bruksslitage. Nagg kan förekomma.

Slagavgift (inkl. moms)50 SEK
Fraktavgift (från)250 SEK