7 Jardinjär nysilver, Art Deco, 1920-tal

8753a_8dc6de251dc88a9_med.jpeg
  • 8753a_8dc6de251dc88a9_sm.jpeg
  • 8753b_8dc6de253e69016_sm.jpeg
  • 8753c_8dc6de2556aa040_sm.jpeg
  • 8753d_8dc6de2571f73ad_sm.jpeg
  • 8753e_8dc6de258b2aa6b_sm.jpeg
  • 8753f_8dc6de25a4e00e3_sm.jpeg
  • 8753g_8dc6de25bd875d2_sm.jpeg
  • 8753h_8dc6de25d8b467a_sm.jpeg
  • 8753i_8dc6de25f4556be_sm.jpeg

Båtformad. Genombrutet galler. Central medaljong med pärlstav. Blomgirlanger. Sittande kvinna vid fören. OBS! Glasinsats saknas.

  • Skick:Bruksslitage.
  • Storlek:L 49 cm, H 30.5 cm, B 15 cm.

Slagavgift (inkl. moms)50 SEK
Fraktavgift (från)250 SEK