280 Hörnskåp allmoge, 1700-tal

8953a_8dc7420cd87c37e_med.jpeg
  • 8953a_8dc7420cd87c37e_sm.jpeg
  • 8953b_8dc7420cf12751a_sm.jpeg
  • 8953c_8dc7420d08136ac_sm.jpeg
  • 8953d_8dc7420d20d7620_sm.jpeg
  • 8953e_8dc7420d370a687_sm.jpeg
  • 8953f_8dc7420d57e693c_sm.jpeg
  • 8953g_8dc7420d821ea32_sm.jpeg
  • 8953h_8dc7420daa0f453_sm.jpeg
  • 8953i_8dc7420dd5af4f8_sm.jpeg
  • 8953j_8dc7420e02facbd_sm.jpeg
  • 8953k_8dc7420e1c081a0_sm.jpeg
  • 8953l_8dc7420e3797e1a_sm.jpeg
  • 8953m_8dc7420e5313850_sm.jpeg
  • 8953n_8dc7420e6fbf709_sm.jpeg
  • 8953o_8dc7420e8c3b4d5_sm.jpeg
  • 8953p_8dc7420ea57bd62_sm.jpeg
  • 8953q_8dc7420ec9b846b_sm.jpeg
  • 8953r_8dc7420ef8cbafc_sm.jpeg
  • 8953s_8dc7420f26fcb16_sm.jpeg
  • 8953t_8dc7420f4e98a31_sm.jpeg

Delbart.

Bär datering 1793. Överdel dörrpar med bakomliggande hyllplan samt skedholk. Nedtill dörrpar med bakomliggande hyllplan. Senare bemålad. Nyckel medföljer.

  • Skick:Bruksslitage. Färgbortfall.
  • Storlek:H 210 cm, B 110 cm, D 68 cm.

Slagavgift (inkl. moms)50 SEK