558 Bavaria servis, dekor Hackefors, 94 delar

12693a_8dcf27490918366_med.jpeg
  • 12693a_8dcf27490918366_sm.jpeg
  • 12693b_8dcf274925ab738_sm.jpeg
  • 12693c_8dcf2749447e410_sm.jpeg
  • 12693d_8dcf274962a2ee1_sm.jpeg
  • 12693e_8dcf274980f5881_sm.jpeg
  • 12693f_8dcf27499dff690_sm.jpeg
  • 12693g_8dcf2749bb3393d_sm.jpeg
  • 12693h_8dcf2749d50f09c_sm.jpeg
  • 12693i_8dcf2749f159d65_sm.jpeg
  • 12693j_8dcf274a0838606_sm.jpeg

12st mattallrikar, Diameter 25 cm.

10st förrättstallrikar, Diameter 21 cm.

23st assietter, Diameter 17 cm.

12st djupa tallrikar, Diameter 21 cm.

12st kaffefat, Diameter 13 cm.

6st uppläggningsfat.

2st karotter, Diameter 24 cm.

1st såsterrin.

1st bringare.

1st kanna.

1st sockerskål.

1st gräddkanna.

12st koppar. H 6 cm, Diameter 8 cm.

  • Skick:Bruksslitage. Nagg kan förekomma.

Slagavgift (inkl. moms)50 SEK