686 Stolar 2 stycken, tillskriven Jan Lunde Knudsen, Karl Sørlie & sønner, 1960-tal
Kromad stomme. Klädda i konstläder. Svängd rygg.
- Condition:Bruksslitage & repor.
- Dimensions:Sitthöjd 45 cm, rygghöjd 75 cm, B 57 cm.
- Provenance:Rekvisita, TV Huset Stockholm
Hammer Fee (inc. VAT) | 40 SEK |