Ella Fagerlund olja på pannå, signerad -51
Final bid100 SEK
Harald Sandberg olja på duk, signerad -54
Final bid200 SEK
A. Brunzell akvarell, signerad -82
Final bid125 SEK
Astrid Bergman Taube färglitografi, signerad -76
Final bid250 SEK
Gösta Bohm blandteknik, signerad -45
105
Final bid200 SEK
Harald Sandberg olja på duk, signerad
106
Final bid200 SEK
Harald Sandberg olja på pannå, signerad -61
Final bid200 SEK
Wilhelm Sjöholm olja på duk "Stilleben" signerad
108
Final bid900 SEK
Johan Wiklund trärelief, signerad
109
Final bid450 SEK
Nyckehållare mässing, allmoge, 1800-1900 tal
110
Final bid75 SEK
Ljusstake mässing, 1800-1900 tal
Final bid50 SEK
Mortel Kolmården marmor
Mortel Kolmården marmor
Final bid100 SEK
Träfigurin elefant, 1900-tal
Träfigurin elefant, 1900-tal
Final bid175 SEK
Kanna 1L, mässing, Gottfrid Carlson Eskilstuna
115
Final bid75 SEK
Rörstrand väggvas, 1900-talets första hälft
117
Wilhelm Kåge Gustavsberg "Eldorado pastell" fat, no: 7
118
Final bid100 SEK
Elljusstake "Jul 600"
Elljusstake "Jul 600"
Final bid75 SEK
Vas OMC Japan
112
Vas OMC Japan
Final bid225 SEK
Rörstrand "Tuna" mattallrikar, 6 stycken
Final bid100 SEK
Hertha Bengtson Rörstrand "Koka blå" 2 delar
121
Final bid100 SEK
Radio Dixi
123
Radio Dixi
Final bid50 SEK
Kupittaan Savi skål, signerad
116
Kupittaan Savi skål, signerad
Final bid500 SEK
Radio Grundig
124
Radio Grundig
Final bid175 SEK
Kockum järngryta 3L
125
Kockum järngryta 3L
Final bid150 SEK
Jie keramik väggreliefer, 2 stycken
Final bid100 SEK
Elsie Tapper akvarell "Kuling" signerad EeT
Final bid250 SEK
Kagge, allmoge 1700-1800 tal
127
Kagge, allmoge 1700-1800 tal
Final bid75 SEK
Bok, Svenska stadsmonografier, tryckt 1950
Final bid50 SEK
Bok Hälsingland, tryckt 1974
129
Bok Hälsingland, tryckt 1974
Final bid125 SEK
Plättlagg Bolinders, no: 2
122
Plättlagg Bolinders, no: 2
Final bid125 SEK
Skinkfat
130
Skinkfat
Final bid75 SEK
Gefle "Mullbär" kanna + Gefle "Vinranka" fat
131
Kockum emalj, hushållsvåg
Kockum emalj, hushållsvåg
Final bid125 SEK
Pewter Norway tennljusstakar, 1 par
Final bid50 SEK
Ljusstakar mässing 1 par, 1900-tal
Final bid150 SEK
Mortlar Skultuna mässing, 2 stycken
136
Final bid100 SEK
Gustavsberg assietter, 6 stycken
137
Final bid125 SEK
Ljusstakar Skultuna Bruk, 1 par
138
Final bid400 SEK
Württemberg assietter, 6 stycken
Final bid100 SEK
Bordslampa-fönsterlampa, Lena Bjerre Danmark, 2000-tal
140
Final bid50 SEK
Ljusstakar silver, 1 par
Ljusstakar silver, 1 par
Final bid1,000 SEK
Bordslampa-fönsterlampa 1940-1950 tal
Final bid100 SEK
Bordslampa-Fönsterlampa Kosta, signerad O. Sandberg -91
Final bid200 SEK
Fönsterlampa mässing, GK typ 4026, 1950-1960 tal
Final bid75 SEK
Bordslampa-fönsterlampa Kosta, signerad Wärff Kosta 198
Final bid400 SEK
Bordslampa-fönsterlampa trä
Bordslampa-fönsterlampa trä
Final bid50 SEK
Handdukar, 6 stycken
Handdukar, 6 stycken
Final bid175 SEK
Bordslampa-fönsterlampa nysilver, 1900-tal
Final bid175 SEK