- LightningClear filters
Golvlampa 1970-1980 tal
Final bid150 SEK
Bordsoljelampa sekelskiftet
Final bid225 SEK
Ljusstake mässing, 1800-1900 tal
Final bid50 SEK
Elljusstake "Jul 600"
Final bid75 SEK
Pewter Norway tennljusstakar, 1 par
Final bid50 SEK
Ljusstakar mässing 1 par, 1900-tal
Final bid150 SEK
138
Ljusstakar Skultuna Bruk, 1 par
Final bid400 SEK
140
Bordslampa-fönsterlampa, Lena Bjerre Danmark, 2000-tal
Final bid50 SEK
Ljusstakar silver, 1 par
Final bid1,000 SEK
Bordslampa-fönsterlampa 1940-1950 tal
Final bid100 SEK
Bordslampa-Fönsterlampa Kosta, signerad O. Sandberg -91
Final bid200 SEK
Fönsterlampa mässing, GK typ 4026, 1950-1960 tal
Final bid75 SEK
Bordslampa-fönsterlampa Kosta, signerad Wärff Kosta 198
Final bid400 SEK
Bordslampa-fönsterlampa nysilver, 1900-tal
Final bid175 SEK
Ljusstake Philips, typ PH52
Final bid275 SEK
Ljusstakar 3 stycken, 1800-1900 tal
Final bid175 SEK
Skruf ljusstakar kristall, 1 par
Final bid100 SEK
Ljusstakar pressglas, 1 par
Final bid50 SEK
Taklampa Jugend-stil, 1900-tal
Final bid50 SEK
Ljuskrona Barock-stil, 1900-talets första hälft
Final bid500 SEK
Takampel Jugend, koppar, 1900-tal
Final bid100 SEK
Taklampa 1970-1980 tal
Final bid200 SEK
Taklampa frans, 1930-1940 tal
Final bid250 SEK
Takkrona mässing, 1930-1940 tal
Final bid275 SEK
Bordslampor-fönsterlampor mässing, 2 stycken, 1970-1980 tal
Final bid650 SEK
Takplafond modern
Final bid200 SEK
Taklampa mässing, 1950-1960 tal
Final bid650 SEK
Smidesljusstake
Lampskärm opalglas
Final bid150 SEK
Julstjärna "Stella" 1940-1950 tal
Final bid400 SEK
Ljusstake retro, smide & metall
Final bid75 SEK
Lampkupa till fotogenlampa, frostat glas
Final bid175 SEK
Carl Fagerlund Orrefors, taklampa
Final bid225 SEK
Vägglampor 1 par, tillskriven Hans Agne Jakobsson, retro 1950-1960 tal
Final bid300 SEK
Ljusplåt mässing, 1900-tal
Final bid75 SEK
Ljusstakar nysilver 1 par, 1900-tal
Ljusstakar nysilver 1 par, C.G Hallberg, rokoko-stil 1900-tal
Final bid150 SEK
Kandelaber "Aida" metall
Final bid100 SEK
Ljusstakar metall, 2 par
Final bid75 SEK
Georg Jensen "Cobra" ljusstakar metall, 1 par
Final bid600 SEK
Ljusstakar metall, 1 par
Ljusstakar metall, 1 par
Ljusstakar "Norrbyskär" 1 par
Final bid50 SEK
Bordslampor-fönsterlampor Royal, 1 par
Final bid500 SEK
Bordslampa-fönsterlampa keramik, modern
Final bid50 SEK
Bordslampa-fönsterlampa metall, modern
Final bid125 SEK
Final bid75 SEK
Bordslampa-fönsterlampa IKEA, modern