Månadsauktion 2024-03-31

Visning: 

Torsdag 28 Mars 10:00-18:00. 

Lördag 30 Mars 10:00-14:00.

Söndag 31 Mars 10:00-12:00.

Månadsauktion 2024-03-31
Closed
Golvlampa 1970-1980 tal
13
Golvlampa 1970-1980 tal
Final bid150 SEK
Closed
Bordsoljelampa sekelskiftet
96
Bordsoljelampa sekelskiftet
Final bid225 SEK
Closed
Ljusstake mässing, 1800-1900 tal
111
Ljusstake mässing, 1800-1900 tal
Final bid50 SEK
Closed
Elljusstake "Jul 600"
119
Elljusstake "Jul 600"
Final bid75 SEK
Closed
Pewter Norway tennljusstakar, 1 par
134
Pewter Norway tennljusstakar, 1 par
Final bid50 SEK
Closed
Ljusstakar mässing 1 par, 1900-tal
135
Ljusstakar mässing 1 par, 1900-tal
Final bid150 SEK
Closed
Ljusstakar Skultuna Bruk, 1 par
138
Ljusstakar Skultuna Bruk, 1 par
Final bid400 SEK
Closed
Bordslampa-fönsterlampa, Lena Bjerre Danmark, 2000-tal
140
Bordslampa-fönsterlampa, Lena Bjerre Danmark, 2000-tal
Final bid50 SEK
Closed
Ljusstakar silver, 1 par
133
Ljusstakar silver, 1 par
Final bid1,000 SEK
Closed
Bordslampa-fönsterlampa 1940-1950 tal
142
Bordslampa-fönsterlampa 1940-1950 tal
Final bid100 SEK
Closed
Bordslampa-Fönsterlampa Kosta, signerad O. Sandberg -91
143
Bordslampa-Fönsterlampa Kosta, signerad O. Sandberg -91
Final bid200 SEK
Closed
Fönsterlampa mässing, GK typ 4026, 1950-1960 tal
144
Fönsterlampa mässing, GK typ 4026, 1950-1960 tal
Final bid75 SEK
Closed
Bordslampa-fönsterlampa Kosta, signerad Wärff Kosta 198
145
Bordslampa-fönsterlampa Kosta, signerad Wärff Kosta 198
Final bid400 SEK
Closed
Bordslampa-fönsterlampa nysilver, 1900-tal
141
Bordslampa-fönsterlampa nysilver, 1900-tal
Final bid175 SEK
Closed
Ljusstake Philips, typ PH52
162
Ljusstake Philips, typ PH52
Final bid275 SEK
Closed
Ljusstakar 3 stycken, 1800-1900 tal
176
Ljusstakar 3 stycken, 1800-1900 tal
Final bid175 SEK
Closed
Skruf ljusstakar kristall, 1 par
190
Skruf ljusstakar kristall, 1 par
Final bid100 SEK
Closed
Ljusstakar pressglas, 1 par
191
Ljusstakar pressglas, 1 par
Final bid50 SEK
Closed
Taklampa Jugend-stil, 1900-tal
195
Taklampa Jugend-stil, 1900-tal
Final bid50 SEK
Closed
Ljuskrona Barock-stil, 1900-talets första hälft
196
Ljuskrona Barock-stil, 1900-talets första hälft
Final bid500 SEK
Closed
Takampel Jugend, koppar, 1900-tal
197
Takampel Jugend, koppar, 1900-tal
Final bid100 SEK
Closed
Taklampa 1970-1980 tal
198
Taklampa 1970-1980 tal
Final bid200 SEK
Closed
Taklampa frans, 1930-1940 tal
199
Taklampa frans, 1930-1940 tal
Final bid250 SEK
Closed
Takkrona mässing, 1930-1940 tal
201
Takkrona mässing, 1930-1940 tal
Final bid275 SEK
Closed
Bordslampor-fönsterlampor mässing, 2 stycken, 1970-1980 tal
205
Bordslampor-fönsterlampor mässing, 2 stycken, 1970-1980 tal
Final bid650 SEK
Closed
Takplafond modern
202
Takplafond modern
Final bid200 SEK
Closed
Taklampa mässing, 1950-1960 tal
200
Taklampa mässing, 1950-1960 tal
Final bid650 SEK
Closed
Smidesljusstake
232
Smidesljusstake
Final bidNo bids
Closed
Lampskärm opalglas
234
Lampskärm opalglas
Final bid150 SEK
Closed
Julstjärna "Stella" 1940-1950 tal
235
Julstjärna "Stella" 1940-1950 tal
Final bid400 SEK
Closed
Ljusstake retro, smide & metall
241
Ljusstake retro, smide & metall
Final bid75 SEK
Closed
Lampkupa till fotogenlampa, frostat glas
303
Lampkupa till fotogenlampa, frostat glas
Final bid175 SEK
Closed
Carl Fagerlund Orrefors, taklampa
325
Carl Fagerlund Orrefors, taklampa
Final bid225 SEK
Closed
Vägglampor 1 par, tillskriven Hans Agne Jakobsson, retro 1950-1960 tal
332
Vägglampor 1 par, tillskriven Hans Agne Jakobsson, retro 1950-1960 tal
Final bid300 SEK
Closed
Ljusplåt mässing, 1900-tal
333
Ljusplåt mässing, 1900-tal
Final bid75 SEK
Closed
Ljusstakar nysilver 1 par, 1900-tal
353
Ljusstakar nysilver 1 par, 1900-tal
Final bidNo bids
Closed
Ljusstakar nysilver 1 par, C.G Hallberg, rokoko-stil 1900-tal
354
Ljusstakar nysilver 1 par, C.G Hallberg, rokoko-stil 1900-tal
Final bid150 SEK
Closed
Kandelaber "Aida" metall
355
Kandelaber "Aida" metall
Final bid100 SEK
Closed
Ljusstakar metall, 2 par
356
Ljusstakar metall, 2 par
Final bid75 SEK
Closed
Georg Jensen "Cobra" ljusstakar metall, 1 par
358
Georg Jensen "Cobra" ljusstakar metall, 1 par
Final bid600 SEK
Closed
Ljusstakar metall, 1 par
359
Ljusstakar metall, 1 par
Final bidNo bids
Closed
Ljusstakar metall, 1 par
360
Ljusstakar metall, 1 par
Final bidNo bids
Closed
Ljusstakar "Norrbyskär" 1 par
357
Ljusstakar "Norrbyskär" 1 par
Final bid50 SEK
Closed
Bordslampor-fönsterlampor Royal, 1 par
375
Bordslampor-fönsterlampor Royal, 1 par
Final bid500 SEK
Closed
Bordslampa-fönsterlampa keramik, modern
376
Bordslampa-fönsterlampa keramik, modern
Final bid50 SEK
Closed
Bordslampa-fönsterlampa metall, modern
377
Bordslampa-fönsterlampa metall, modern
Final bid125 SEK
Closed
Bordslampa-fönsterlampa metall, modern
378
Bordslampa-fönsterlampa metall, modern
Final bid75 SEK
Closed
Bordslampa-fönsterlampa IKEA, modern
380
Bordslampa-fönsterlampa IKEA, modern
Final bidNo bids
Address

Bergviks Auktionstjänst i Söderhamn AB

Bäckforsvägen 11

826 67 Bergvik

076-774 33 42

info@auktionstjanst.se

Follow us

© Software Copyright 2024 Skeleton. All rights reserved.