- Artworks & SculpturesClear filters
Mårten Andersson färglitografi "I månskenet" signerad
Final bid17,000 SEK
Gösta Bohm olja på pannå "Människor på vandring" signerad -40
Final bid1,800 SEK
H. Friefeldt akvareller "Söderhamnsmotiv" 2 stycken, signerade
Final bid75 SEK
Ella Fagerlund olja på pannå, signerad -51
Final bid100 SEK
Harald Sandberg olja på duk, signerad -54
Final bid200 SEK
A. Brunzell akvarell, signerad -82
Final bid125 SEK
Astrid Bergman Taube färglitografi, signerad -76
Final bid250 SEK
105
Gösta Bohm blandteknik, signerad -45
Final bid200 SEK
106
Harald Sandberg olja på duk, signerad
Final bid200 SEK
Harald Sandberg olja på pannå, signerad -61
Final bid200 SEK
108
Wilhelm Sjöholm olja på duk "Stilleben" signerad
Final bid900 SEK
109
Johan Wiklund trärelief, signerad
Final bid450 SEK
Träfigurin elefant, 1900-tal
Final bid175 SEK
Jie keramik väggreliefer, 2 stycken
Final bid100 SEK
Elsie Tapper akvarell "Kuling" signerad EeT
Final bid250 SEK
Rickard Fernqvist skissblock, 2 stycken
Final bid50 SEK
Åke Plantin etsning, signerad 1937
Final bid50 SEK
Lasse Åberg tryck, osignerad
Träsnitt "Lappland" otydlig signatur
Akvarell okänd konstnär, signerad
Seth Svensson oljetryck "Kvinnoporträtt"
Final bid50 SEK
Lasse Åberg litografi, signerad
Final bid275 SEK
Einar Svedin olja på duk, signerad
Final bid2,200 SEK
Olja på duk osignerad, sekelskiftet
Final bid100 SEK
Gunnar Stenberg olja på duk "Landskap" signerad 1968
Final bid225 SEK
Göran Strandow färglitografi "Flickskolan, Söderhamn" signerad -90
Final bid50 SEK
Gunnar Stenberg olja på duk "Aftonstämning" signerad 1964
Final bid225 SEK
Akvarell signerad Liberti
Final bid150 SEK
Gunnar Stenberg olja på duk, 2 stycken, signerade
Final bid50 SEK
Final bid50 SEK
Final bid50 SEK
Ulf Esbjörnsson litografier "Söderhamnsmotiv" 3 stycken, signerade -78
Final bid100 SEK
Valdemar Vennersten olja på pannå
Tavla glas "Royal Mail Steam Packet"
Ebbe Höglund olja på pannå "Flickansikte" signerad
Valdemar Vennersten olja på pannå, signerad
Final bid50 SEK
Valdemar Vennersten krita på pannå, signerad
Final bid100 SEK
Edvin Bengtsson olja på duk "Fiskebodar" signerad
Final bid50 SEK
Final bid350 SEK
Final bid275 SEK
Final bid75 SEK
Valdemar Vennersten olja på duk, 2 stycken, signerade
Final bid50 SEK
Final bid50 SEK
Final bid150 SEK
Canvastavla
Final bid50 SEK