719 Skål silver Kina, omkring 1900 + fat, silverplated
Skål med dekoration av drakar. Troligtvis utländsk, otydliga stämplar. Vikt 1250g. H 13.5 cm, Diameter 25 cm.
Fat rikt ciselerad, fot form av klor. Stämplad PA & SS 1730. H 3 cm, Diameter 30 cm.
- Condition:Putsrester. Bruksslitage.
Hammer Fee (inc. VAT) | 50 SEK |
Shipping Fee (from) | 250 SEK |