- Gold, Silver & PewterClear filters
Vinkanna silver, 1800-1900 tal
Final bid6,000 SEK
Silversked med åldersranka, Stockholm 1700-tal
Final bid400 SEK
Silver, 3 delar
Final bid125 SEK
Silverskedar Tornstedt 1817, 2 stycken
Final bid550 SEK
Silverskedar Söderhamn, 1819 & 1824
Final bid450 SEK
Silverskedar Lock, 3 stycken + silversked Backström
Final bid850 SEK
Silverskedar Björnstedt Stockholm 1817/1821, 4 stycken
Final bid1,100 SEK
Silverskedar, 4 stycken
Final bid900 SEK
Parti diverse silver
Final bid950 SEK
Silverpokaler, 3 stycken
Final bid550 SEK
Silver, 2 delar
Final bid1,300 SEK
Soppslev silver, 1908
Final bid850 SEK
Silverskedar, 8 stycken
Final bid400 SEK
Sockerruska Svenskstämplat silver, 1800-tal
Final bid1,400 SEK
Ljusstake silver, 1800-1900 tal
Final bid550 SEK
Tennstop Carl Gustaf Wigholm Gävle, 1863
Final bid175 SEK
Diverse silver
Final bid700 SEK
Slipsnål guld, 14k
Final bid500 SEK
Tennfat, 1800-tal
Final bid275 SEK
487
Silvermuggar Löfman Mema L, 6 stycken
Final bid1,600 SEK
488
Silverskål MGAB 1958, svenskstämplat silver
Final bid850 SEK
489
Ljusstakar silver 1 par, Göthlin Göteborg 1963
Final bid1,100 SEK
Tennplunta Skurdal Pewter+ Supglas tenn Skurdal, 6 stycken
Scandia Tenn supkoppar, 8 stycken
Final bid175 SEK
Fiskfat tenn, Savo Tin
Final bid50 SEK