Pinglor mässing, 3 stycken + nattljusstakar 1 par & plunta
Final bid200 SEK
Vikter mässing, 12 stycken
Vikter mässing, 12 stycken
Final bid200 SEK
Koppar 6 delar, 1800-1900 tal
Koppar 6 delar, 1800-1900 tal
Final bid125 SEK
Kopparkittel 1800-1900 tal
Kopparkittel 1800-1900 tal
Final bid250 SEK
Koppar bulkruka & kittel, 1800-1900 tal
Final bid300 SEK
Koppar balja & hink, 1800-1900 tal
Final bid300 SEK
Ljusstakar 2 stycken + kandelaber
Final bid125 SEK
Kopparhinkar 2 stycken, 1800-1900 tal
Final bid200 SEK
Hans Agne Jakobsson blomsterlåda-ytterfoder "M-97" koppar, 1900-talets mitt
Final bid3,000 SEK
Koppar tvättfat & kittel, 1800-1900 tal
Final bid125 SEK
Kandelaber Scandia Malm + ljusstake mässing
Final bid150 SEK
Ishink koppar
Ishink koppar
Final bid225 SEK
Tratt koppar, 1800-tal
408
Tratt koppar, 1800-tal
Final bid50 SEK
Ljusstake mässing, senbarock, 1700-tal
Final bid400 SEK
Vikter mässing, 6 stycken
Vikter mässing, 6 stycken
Final bid75 SEK
Kran mässing
Kran mässing
Final bid50 SEK
Ljusstakar mässing 1 par, 1800-tal
527
Final bid250 SEK
Koppargryta på järnstativ, 1800-1900 tal
541
Final bid150 SEK
Kandelabrar mässing 1 par, 1900-talets första hälft
550
Final bid700 SEK
Kopparpannor 4 stycken, 1800-1900 tal
560
Final bid100 SEK
Kopparpanna s.k byapanna, 1800-1900 tal
573
Final bid225 SEK
Ljusstakar mässing, 6 stycken
618
Ljusstakar mässing, 6 stycken
Final bid200 SEK
Koppar hink & bytta, 1800-1900 tal
709
Final bid100 SEK
Koppar 3 delar, 1800-1900 tal
808
Koppar 3 delar, 1800-1900 tal
Final bid50 SEK
Mortlar mässing, 3 stycken
870
Mortlar mässing, 3 stycken
Final bid50 SEK
Parti mässingsföremål
872
Parti mässingsföremål
Final bid50 SEK
Ljusstake mässing, barock-stil, 1900-tal
883
Ljusstakar 1 par, Gusum metallslöjden
884
Final bid125 SEK
Ljuskrona + kandelaber mässing, 1900-tal
885
Final bid100 SEK
Kopparkittel 1800-tal
974
Kopparkittel 1800-tal
Final bid100 SEK
Ljusstakar mässing, 3 stycken, 1900-tal
984
Final bid275 SEK
Skultuna "F10" ljusstakar 1 par, 1900-talets andra hälft
970
Final bid650 SEK
Väggplåtar mässing, 1 par, 1900-tal
987
Final bid450 SEK