Tavla-tryck "Mor och dotter" sekelskiftet
Final bid125 SEK
Olja på pannå okänd konstnär, signerad
Final bid600 SEK
Tavla-tryck "Ängel med flicka" sekelskiftet
Tavla-tryck "Ängel med barn i vagn" sekelskiftet
Affischer 2 stycken, New York & London
Final bid50 SEK
Figurin gips, 1900-tal
Figurin gips, 1900-tal
Figurin gips "Vår" 1900-tal
Figurin gips "Vår" 1900-tal
Final bid175 SEK
Figurin gips, 1930-1940 tal
Figurin gips, 1930-1940 tal
Final bid125 SEK
Mari Simmulson Uppsala Ekeby "uggla" keramik
Final bid250 SEK
Lisa Larson Gustavsberg "Gunnar Sträng"
Final bid350 SEK
Väggrelief keramik, Design C. Stenshammar
Lisa Larson Gustavsberg "Stjärngosse" & "Duva"
Final bid275 SEK
Reliefer gips, Afrikanska motiv, 3 stycken
Final bid75 SEK
Göran Andersson Uppsala Ekeby "Myskoxe"
Final bid150 SEK
Olof Nilsson olja på pannå, signerad
Final bid275 SEK
Final bid225 SEK
Jompa Ljungström skulptur "Huvud" signerad 1972
Final bid200 SEK
Broderad tavla "Hembygdsdräkter"
413
Final bid75 SEK
Broderad tavla
414
Broderad tavla
Final bid175 SEK
Olja på duk okänd konstnär, signerad
Final bid700 SEK
S. Valentin olja på duk, signerad
Final bid50 SEK
Johanna Charlotta Lundberg olja på duk, 1800-tal
Final bid1,500 SEK
C.J Öfverbeck olja på duk, signerad
Final bid100 SEK
Väggrelief Jie, signerad Ingegerd
Final bid50 SEK
Staffan Östlund färglitografi, signerad
Final bid50 SEK
Gunnar Nerlund oljor på pannå, 5 stycken, signerade
Final bid50 SEK
Kistebrev, A. Köhler Malmö, no: 37
Final bid75 SEK
Final bid50 SEK
Eric Mårtensson kolteckning "Vår" signerad 1939
Final bid50 SEK
Karta-tryck
Karta-tryck
Final bid75 SEK
G. Nerlund olja på pannå, signerad
Severin olja på duk, signerad
Severin olja på duk, signerad
Final bid50 SEK
Figuriner "Lejon" 1 par, keramik, 1800-1900 tal
528
Final bid100 SEK
Rolf Lidberg troll, 2 stycken
608
Rolf Lidberg troll, 2 stycken
Final bid200 SEK
Snidade träfiguriner, 2 stycken
610
Snidade träfiguriner, 3 stycken
613
Final bid200 SEK
Trärelief signerad J.B 93
621
Trärelief signerad J.B 93
Final bid50 SEK
Figurin gips
646
Figurin gips
Final bid50 SEK
649
650
Tavlor-tryck, 2 stycken
651
Tavlor-tryck, 2 stycken
Väggbonad Hälsingland, 1900-tal
643
Final bid300 SEK
Vicke Lindstrand "Elefant" keramik
653
Final bid450 SEK
Figurin-sparbössa porslin, Made in Japan
690
Final bid75 SEK
Per Nilsson-Öst 1918-2012, trärelief "Speleman" signerad
694
Final bid5,800 SEK
Jie Gantofta väggrelief keramik
718
Final bid50 SEK
Lennart Norman färglitografi, signerad -81
732
Final bid50 SEK