683 Skänkskåp Alfta Hälsingland, allmoge 1800-tal

4849a_8dbfd59992556e4_med.jpeg
  • 4849a_8dbfd59992556e4_sm.jpeg
  • 4849b_8dbfd599aaadf25_sm.jpeg
  • 4849c_8dbfd599c7ffb6c_sm.jpeg
  • 4849d_8dbfd599e658570_sm.jpeg
  • 4849e_8dbfd59a04d0309_sm.jpeg
  • 4849f_8dbfd59a2907d26_sm.jpeg
  • 4849g_8dbfd59a4497eef_sm.jpeg
  • 4849h_8dbfd59a648083e_sm.jpeg
  • 4849i_8dbfd59a7f34768_sm.jpeg
  • 4849j_8dbfd59a9e0fea5_sm.jpeg
  • 4849k_8dbfd59abcd35f4_sm.jpeg
  • 4849l_8dbfd59adec221d_sm.jpeg
  • 4849m_8dbfd59af560b04_sm.jpeg
  • 4849n_8dbfd59b07aa37f_sm.jpeg
  • 4849o_8dbfd59b1c43255_sm.jpeg
  • 4849p_8dbfd59b303d151_sm.jpeg
  • 4849q_8dbfd59b46308ad_sm.jpeg
  • 4849r_8dbfd59b6030c75_sm.jpeg

Rakt brutet krön. Dörrpar med originalmålade speglar, bakomliggande hyllplan och skedholk. Nedtill dörrpar med originalmålade speglar, bakomliggande hyllplan. Lås original.

  • Condition:Åldersrelaterat slitage.
  • Dimensions:H 195 cm, B 90 cm, D 45 cm.
  • Provenance:Näsbyn, Alfta Hälsingland

Hammer Fee (inc. VAT)40 SEK