- Artworks & SculpturesClear filters
Anette Ström olja på duk, signerad -94
Final bid50 SEK
S. Bergwall olja på pannå, signerad
Final bid50 SEK
Uno Vallman olja på duk, signerad
Final bid1,800 SEK
Uno Vallman färglitografi, signerad
Final bid300 SEK
Roger Metto färglitografi, signerad med blyerts
Final bid400 SEK
Jerker Andersson färglitografi, signerad
Final bid1,400 SEK
Gunnar Brusewitz akvarell "Sjungande domherre" signerad 2.3.68
Final bid550 SEK
Otto Lindberg olja på duk, signerad 1911
Final bid1,600 SEK
J. Hage olja på duk, signerad 1919, Cop. Bruno Liljefors
Final bid50 SEK
Hans Dahl olja på duk på pannå, signerad 29 Juni 1898 Kirkenes
Final bid9,200 SEK
Per Forsell foto "Mats Kerste" signerad 1955
Final bid1,300 SEK
V. Aaltona olja på duk "Blomsterstilleben" signerad
Final bid800 SEK
Albin Amelin färglitografi, signerad
Final bid400 SEK
Per Forsell foto "Slöjdaren" signerad 1946
Final bid1,100 SEK
Skolplansch "Häst" Norstedt & söner
Final bid350 SEK
Tavla handtryck Jobs, komp. Lisbet Jobs Leksand
Final bid150 SEK
Mårten Andersson färglitografi "Hälsingespelemannen/Stora spelemannen" signerad
Final bid4,600 SEK
Tryck på pannå "Kvinna med barn"
Final bid200 SEK
Lennart Sand färglitografi, signerad
Final bid225 SEK
Albin Amelin pastell, signerad -28
Final bid2,800 SEK
Färglitografi okänd konstnär, signerad
Gunnar Brusewitz akvarell, signerad -77
Final bid650 SEK
Otto Lindberg olja på duk "Stugsunds inlopp" signerad 1918
Final bid5,000 SEK
P. Friis olja på duk "Vinterlandskap" signerad
Mårten Andersson färglitografi "Hedbloms lada" signerad
Final bid7,800 SEK
Figurin "Liggande katt"
Final bid125 SEK
Tavlor-tryck 2 stycken + ram
Final bid50 SEK
Träfigurin, Rune Engström Iggesund
Final bid50 SEK
Trätavla signerad NV
Fotoramar 1 par, Gustaviansk stil, sekelskiftet
Final bid500 SEK
Anders Olsson tryck "Julmotiv" 2 stycken
Final bid125 SEK
Fotoram koppar, Jugend
Final bid100 SEK
Bing & Gröndahl keramikfåglar, 1 par
Final bid75 SEK
Tengra figurin "Kvinna med duva"
Final bid75 SEK
Figurin "sittande björn" tillskriven Vicke Lindstrand, Uppsala Ekeby
Final bid50 SEK
Buddha huvud "Ansikte med fyra känslor" Kina, bronslegering
Final bid225 SEK
Träfigurin
Final bid225 SEK
486
Väggrelief brons, 1900-tal
Final bid400 SEK
Mari Simmulson Uppsala Ekeby väggrelief, no: 7092 M
Final bid75 SEK
Ulrica Hydman Vallien tavla, inramat kort, signerad
Final bid125 SEK
523
Tavlor-tryck, 2 stycken
Figurin "Skidåkare" signerad KF 1947
Final bid100 SEK
Fotoramar 4 stycken, 1900-talets första hälft
Final bid75 SEK
532
Per Forsell foto, signerad 1939
Final bid1,700 SEK
566
Afrikanska figuriner, Kongo 1960-tal
Per Ljusberg kolteckning, signerad
Final bid175 SEK
Lars "Huck" Hultgren färglitografi, signerad
Final bid250 SEK
655
Tavla-tryck Gustaf Mauritz Armfelt