Ingrid Roth olja på duk "Hästar vid bord" signerad
Final bid4,800 SEK
Edward Lindahl Gustavsberg "Uggla" signerad E.L
Final bid100 SEK
Erik Olson Halmstadgruppen, komposition signerad 1955
Final bid1,100 SEK
Tavla-tryck efter Lafosse
Tavla-tryck efter Lafosse
Final bid50 SEK
Staffan Ullström tryck, signerad
Final bid150 SEK
Tavla-tryck Volvo PV 36 "Carioca" 1935-38
Final bid50 SEK
Tavla-tryck Volvo ÖV 4 "Jakob" 1927-29
Tavla-tryck Volvo LV 4 1928-29
Bror-Eric litografi "Näcken" signerad 1973
Final bid125 SEK
Tavla-tryck "kattmotiv"
Tavla-tryck "kattmotiv"
Final bid100 SEK
Skulptur Asien
Skulptur Asien
Final bid100 SEK
Alex Holm olja på duk, signerad 1935
Glaskonst, äpplen 2 stycken
Glaskonst, äpplen 2 stycken
Final bid50 SEK
Altarskåp "Uppståndelsen" no: 225, komp. B. Ekman
Final bid1,200 SEK
Olja på pannå "Stilleben" okänd konstnär, signerad Lundqvist
Final bid50 SEK
Uno Hubert Karlsson olja på duk, signerad
Final bid100 SEK
Palle Åberg akvarell, signerad -54
Final bid50 SEK
K.G Holmberg oljor på pannå, 2 stycken, signerade -54
K.G Holmberg litografier, 4 stycken, signerade 1977
149
150
Evy Låås färglitografi, signerad
Final bid175 SEK
Svend Jensen olja på duk, signerad
Final bid150 SEK
Affisch "Emil i Lönneberga" 1971
Final bid50 SEK
Lars Norrman färglitografi, signerad
Final bid75 SEK
Inga-Karin Link olja på duk "Motiv från Lottefors" signerad
Otto Lindberg olja på duk, signerad 1946
Final bid650 SEK
Olja på duk "Skogstjärn" osignerad
Final bid50 SEK
Litografi otydlig signatur, signerad -91
Tomas Hrivnac litografi, signerad -95
Final bid50 SEK
Tomas Hrivnac litografi, signerad -94
Final bid50 SEK
Lars Norrman färgtryck, signerad
Final bid125 SEK
Träsnitt "Motiv från Salzburg" otydlig signatur
Final bid75 SEK
J. Öhrvall akvarell, signerad
J. Öhrvall akvarell, signerad
Final bid125 SEK
Jordi Arkö färglitografi "Frida Kahlos nattvandring" signerad
Final bid125 SEK
Jordi Arkö färglitografi, signerad E.T
Final bid100 SEK
Final bid100 SEK
Final bid175 SEK
Oscar Reutersvärd färglitografi, signerad
Final bid175 SEK
Final bid200 SEK
Final bid175 SEK
Henry Unger litografi, signerad
Final bid50 SEK
C.L Rosendahl olja på duk "Motiv från Göteborg" signerad
Final bid75 SEK
S. Englund olja på pannå, signerad -57
Rütta Lappalainen akvarell, okänd konstnär
Färglitografi okänd konstnär, signerad
Final bid50 SEK
U. Thornvigg olja på duk "Stilleben" signerad -95